Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Česká radost v českých kinech představí osm filmů z letošní Ji.hlavy

Česká radost v českých kinech představí osm filmů z letošní Ji.hlavy

Česká radost v českých kinech představí osm filmů z letošní Ji.hlavy
Reprezentativní výběr Česká radost v českých kinech představuje osm filmů ze soutěžních sekcí letošní Ji.hlavy. Diváci už nyní v kinech můžou navštívit třeba film Milda nebo brněnský snímek Všechno bude fajn. Filmy také uvádí online portál DAFilms.cz.

Osm filmů ze soutěžních sekcí letošní Ji.hlavy uvidíte v kinech po celé republice. „České dokumentární filmy již dávno nevznikají jen pro televizní obrazovky. Jsou to díla, která si zaslouží velké plátno, dobrý zvuk a soustředěné diváky,“ říká ředitel festivalu Marek Hovorka. „Chtěli jsme, aby byl výběr tematicky i formálně co nejrozmanitější. Aby oslovil co nejširší publikum. Letos se tak diváci mohou těšit třeba na filmy z pomezí dokumentu a hraného filmu, nebo na formálně výjimečné práce,“ dodává vedoucí projektu Tereza Schwadoschová.

Do českých kin se tak dostává snímek Umírání pro začátečníky režisérského tandemu Bára Kopecká a Marek Bouda, kteří se zamýšlí nad tématem lidské konečnosti. Na turné po regionech se vydává i film Skokan Petra Václava. Do takřka pohádkového příběhu o romském recidivistovi, který se vypraví hledat štěstí na filmový festival v Cannes, obsadil režisér skutečného trestance Julia Oračka. Milovníci filmu se mohou těšit i na filmový portrét někdejšího prvního tajemníka komunistické partaje Milouše Jakeše Milda režiséra Pavla Křemena nebo na autentický obrázek Brna režiséra Robina Kvapila, Všechno bude fajn. Česká kina uvedou i blok krátkých filmů, mezi kterými bude k vidění i vietnamský snímek Bo Hai Dužana Duonga nebo záznam posledního sfárání do dolu Paskov ve snímku Poslední šichta Tomáše Hisema.

Která kina filmy uvádějí se dozvíte na www.ceskaradost.cz

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 933

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru