Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » 15. ročník Duhové kuličky ocení nejen nejlepší filmové kampaně

15. ročník Duhové kuličky ocení nejen nejlepší filmové kampaně

15. ročník Duhové kuličky ocení nejen nejlepší filmové kampaně

V rámci doprovodného programu ZLIN FILM FESTIVALU proběhne ve dnech 30. a 31. května 15. ročník konference Duhová kulička zaměřující se především na filmový marketing, kterou ve spolupráci s festivalem pořádají studenti Marketingových komunikací Univerzity Tomáše Bati. Součástí konference je i vyhlášení nejlepší marketingové kampaně k filmu za rok 2016. Novinkou je soutěž, do které se mohou zapojit návštěvníci z řad studentů.

Stejně jako v předchozích letech, i letos konference návštěvníkům rozšíří obzory prostřednictvím přednášek a workshopů. Producent Jiří Konečný spolu se scénáristou a režisérem Janem Bártkem odhalí taje financování českých filmů, se kterým mají díky svým profesím bohaté zkušenosti. Matyáš Theodor Frydrych se věnuje budování značek a jejich image na Youtube a k tomuto fenoménu se vyjádří i během své přednášky, na které přiblíží možnosti propagace filmů právě na této sociální síti. Téma třetí přednášky, neuromarketing, bude možná pro některé návštěvníky velkou neznámou. O tom, co to je a jak ho můžeme využít ve filmovém průmyslu promluví Erika Flegrová. Marek Loskot nebude vyprávět pouze o tom, jak pro film Jana Švankmajera vybral stovky tisíc dolarů, ale prozradí také některé ze svých tajných triků.

V rámci Duhové kuličky je pořádána i soutěž o nejlepší marketingovou kampaň v oblasti hraného, animovaného a dokumentárního filmu. Z vybraných filmů představí zástupci marketingových kampaní přímo na konferenci to nejlepší za rok 2016. Do finále se dostaly filmy Anděl Páně 2, Já, Olga Hepnarová, Anthropoid, Instalatér z Tuchlovic, Polednice a Lichožrouti. Absolutního vítěze vybere tříčlenná odborná porota po prezentacích všech kampaní. Porotu tvoří tvůrce loňského vítězného snímku, Gangster Ka, Adam Dvořák, majitel produkční společnosti IS Produkce Martin Gazda a marketingový specialista a producent Jakub Stránský.

Velkou novinkou letošního ročníku je soutěž určená především studentům filmových a marketingových oborů. “Na Duhovou kuličku chceme přilákat více studentů, protože právě jim je tato konference primárně určena. Jejím cílem je ukázat různé cesty, kterými se mladí tvůrci mohou ubírat. Pro letošní ročník jsme si jednu z cest již vybrali, tak uvidíme jak se osvědčí”, řiká manažer projektu Martin Galda. Soutěži budou předcházet další dvě přednášky, jejichž téma zatím zůstává utajeno, jisté však je, že se nově nabyté zkušenosti studentům budou hodit při samotném plnění zadání soutěže.

Konference probíhá v rámci Industry programu 57. ročníku ZLIN FILM FESTIVALU. Spolupořadatelem projektu je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a zaštiťuje ji Asociace producentů v audiovizi.

I letos se ve Zlíně rozdává know-how zdarma a každý tak má možnost přijít si poslechnout inspirativní řečníky a získat rady k nezaplacení. Duhová kulička se koná 30. a 31. května 2017 v Malém sále Kongresového centra ve Zlíně. Více informací se dozvíte na www.duhovakulicka.cz a na facebook.com/rainbowmarble.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 572

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru