Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Kino na Hranici přivítá Allana Starskiho a další významné hosty

Kino na Hranici přivítá Allana Starskiho a další významné hosty

Kino na Hranici přivítá Allana Starskiho a další významné hosty
POZVÁNKA na 19. Kino na Hranici (Český Těšín, 28. dubna – 3. května 2017)

Milan Lasica, Karel Roden, Karolina Gruszka, Allan Starski budou hosty 19. ročníku mezinárodní filmové přehlídky Kino na hranici, která se bude konat ve dnech 28. dubna – 3. května 2017 v Cieszyně a Českém Těšíně.

Přichystány jsou retrospektivy uvedených umělců. Celkem bude promítnuto více než 100 filmů včetně nejdůležitějších děl středoevropského kina. Připraven je rekordní počet novinek. Nebudou samozřejmě chybět ani tematické cykly.

Přehlídku filmů výše zmíněných umělců vysvětluje Łukasz Maciejewski, polský programový ředitel Kina na hranici:

„Karolina Gruszka v sobě spojuje vzácnou kombinaci krásy, talentu a inteligence. Své dobrodružství s filmem začínala už jako náctiletá. Už tehdy přicházela do styku s celebritami – Krzysztofem Zanussim, Aleksandrem Proszkinem a především s Izabellou Cywińskou. Alan Starski je polský filmový a divadelní výtvarník, držitel několika desítek ocenění včetně Oscara za „Šindlerův seznam” Stevena Spielberga. Mnohokrát spolupracoval s Andrzejem Wajdou a také mimo jiné s Krzysztofem Kieślowským, Agnieszkou Holland, Romanem Polańským a Władysławem Pasikowským. Kromě filmů, na kterých pracoval, uvidíme také výstavu jeho projektů a rovněž projekty Wiesławy Starské, které představují filmové, divadelní a televizní kostýmy”.

V průběhu přehlídky bude možné Karolinu Gruszku vidět mimo jiné ve filmech Szczęście świata (Michał Rosa), Inland Empire (David Lynch) nebo Kochankowie z Marony (Izabella Cywińska). Scénografie Allana Starského bude možné sledovat v oskarovém filmu Schindlerův seznam (Steven Spielberg), Panny z Wilka (Andrzej Wajda) nebo Pianista (Roman Polański).

O Milanu Lasicovi promlouvá český programový ředitel Martin Novosad:

„Není to pouze populární slovenský herec, ale také humorista, dramaturg, spisovatel, textař, režisér, moderátor a písničkář. Mezi jeho nejznámější díla patří scénky natáčené společně s kolegou Júliem Satinským. Jejich humor spočívá v analýze banálních životních situací a jejich přenesení na hranice absurdity”.

Milana Lasicu bude možné vidět ve filmech Obsluhoval jsem anglického krále (Jiří Menzel), Vážení přátelé, ano! (Dušan Klein) nebo Srdečný pozdrav ze zeměkoule (Oldřich Lipský).

Karla Rodena, jednoho z nejvýraznějších herců své generace, který se dokázal prosadit jak na divadle, tak ve filmu, není třeba představovat. Mimořádně charismatický herec patří mezi vyhledávané herce velkých rolí. Jeho herecké umění si diváci budou moci vychutnat například ve filmech Čas sluhů (Irena Pavlásková), Tajnosti (Alice Nellis) nebo Lidice (Petr Nikolaev).

Od 4. ledna 2017 začal předprodej akreditací za speciální cenu!

Akreditace zakoupená v lednovém předprodeji zahrnuje celý balíček, tj. vstup na všechny filmy a doprovodné akce, katalog, tričko a ekologickou tašku. Speciální cena platí při zakoupení 6 denní akreditace v termínu od 4. do 31. ledna (130 zł / 850 Kč). Po uplynutí doby lednového předprodeje bude cena 6 denních akreditací zvýšena. Stejně jako v minulém roce si lze objednat akreditaci skrze osobní profil účastníka na webových stránkách www.kinonagranicy.pl / www.kinonahranici.cz.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 916

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru