Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Letní filmové večery a festivaly v režii KineDoku

Letní filmové večery a festivaly v režii KineDoku

Letní filmové večery a festivaly v režii KineDoku

Za první tři prázdninové týdny potěšil KineDok svým výběrem autorských dokumentů publikum hned v několika letních kinech. Nákladové nádraží Žižkov stihlo promítnout čtyři snímky, u kterých diskusi s diváky vedli dva členové týmu KineDoku: nový manažer projektu Bohdan Bláhovec a koordinátorka Kristýna Genttnerová. Z Letního kina v kolejišti se filmy přesunuly do nově vznikajícího studentského kampusu v Hybernské nebo do Trojského sklepa, kde si diváci pravidelně vychutnávají projekci se sklenkou dobrého vína. V úterý 1. srpna právě sem přijďte fandit divácky oblíbenému dokumentu FC Roma nebo se 8. srpna ponořit do tichého příběhu muže, který se vydává na bezcílné putování omezené jen termínem jeho zásadní operace – 5. října. Sledujte stránky KineDoku, v srpnu se ještě na toto místo s chutí opět vrátíme.

Pražská pozvánka dorazila od dejvického Šesťáku. V neděli 6. srpna si ve 20:30 lehněte do houpací sítě a podívejte se na dokument S dědou na Měsíc. Režisér filmu vypráví příběh o svém dědovi, který se ani ve stáří s Alzheimerem nehodlá vzdát svého mladého ducha a společně vzpomínají na svá dobrodružství. Každou srpnovou neděli pro vás organizátoři plánují další dokumentární projekce: Spotřebujte do (13.8.), Pára nad řekou (20.8.) nebo Normální autistický film (27.8.).

I Brňáci se mají na co těšit! První letní kino v České republice zaměřené výhradně na dokumenty Palouk stříbrného plátna si pro vás v úterý 1. srpna připravilo promítání filmu Spotřebujte do. Skupina mladíků se vydává na cyklistickou túru po Norsku, aby upozornili na plýtvání potravin, a zároveň ukazují, že i na prošlém jídle se dá pochutnat.  Po skončení projekce rozhodně domů nespěchejte. K diskuzi jsou přizváni zástupci tzv. dumpster divingu. Dozvíte se nejen to, jaké to je hledat potraviny v kontejnerech z odpadu supermarketů nebo fast foodových řetězců.

V Třebíči se pro dokument nadšení organizátoři z Informačního centra pro mládež rozhodli založit také letní dokumentární kino jménem Dokumenty pod širákem. Program složený z pěti KineDok filmů si můžete vychutnat v Hasskově zahradě po celý srpen, každý čtvrtek od 21:00.

Pro ostravské milovníky muziky jsme připravili 10. srpna ve Studánce celovečerní hudební dokument Pára nad řekou, o životě tří výjimečných jazzmanů: trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho, kteří v 60. letech uprchli na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků a pustili se do jazzové války proti popu. Ve čtvrtek 17. srpna je na programu cenami ověšený Normální autistický film, pohled do světa pěti obdivuhodných dětí, které okolí dokáže jen obtížně pochopit.

Pokud patříte mezi filmové fajnšmekry, určitě se chystáte na Letní filmovou školu Uherské Hradiště (28.7. – 6.8.). Zde byste si neměli nechat ujít 2. srpna site-specific projekci kontroverzního dokumentu FC Roma hned vedle Městského fotbalového stadionu. Diskuze po filmu se zúčastní dva hlavní protagonisté – brankář Patrik a trenér Pavel. Přijďte si vychutnat festivalovou atmosféru a dejte si k tomu jako správný fotbalový fanoušek i pivo a párek!

Karlovy Vary utichly, což ale neznamená konec kulturního života v regionu. Ve dnech od 3. do 5. srpna proběhne festival Povaleč. Jeho smyslem je bavit lidi a kulturně zpestřit život v jedné krásné vesničce na Karlovarsku v areálu zámeckého parku. Festival zakončí 5. srpna od 17:00 projekce již zmíněného hudebního dokumentu Pára nad řekou, po které proběhne diskuze s režisérem snímku Filipem Remundou.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

admin
Počet článků : 391

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru