Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Najděte si cestu k filmu! Blíží se uzávěrka soutěže krátkých filmů My Street Films

Najděte si cestu k filmu! Blíží se uzávěrka soutěže krátkých filmů My Street Films

Najděte si cestu k filmu! Blíží se uzávěrka soutěže krátkých filmů My Street Films

Projekt My Street Films od roku 2014 podporuje amatérské filmaře v jejich tvorbě a ty nejlepší oceňuje v soutěži o nejlepší krátký dokument. Letošní uzávěrka je již 15. září, přihlaste svůj film i vy a vyhrajte kameru a cestujte na festivaly!

Projekt je otevřený všem nadšeným filmařům, kteří mohou přihlásit svůj až desetiminutový snímek s dokumentárními prvky bez omezení žánru. Výherce soutěže získá filmovou kameru s příslušenstvím, industry akreditaci a projekci filmu s diskuzí na MFDF Ji.hlava a celoroční přístup do dokumentárního kina DAFilms.cz. Stačí natočit krátký dokument a poslat ho do 15. září přes přihlašovací formulář!

V letošní porotě projektu My Street Films zasedne režisérka a herečka Petra Nesvačilová, známá také díky svému dokumentu Zákon Helena, v němž se nebála konfrontovat se členy Berdychova gangu. Dalším porotcem je Tomáš Princ, tvůrce fotoprojektu Humans of Prague, který odhaluje příběhy náhodných kolemjdoucích a lidí z pražských ulic. Třetí porotkyní je tradičně vedoucí projektu My Street Films Diana Tabakov, která se dlouhodobě věnuje dokumentárním filmům a jejich alternativní distribuci.

Online filmová mapa www.mystreetfilms.cz prezentuje krátké příběhy z různých míst celé ČR. Projektu se pravidelně účastní jak amatérští filmaři, tak přední čeští dokumentaristé. Ti do filmové mapy přispívají svými autorskými snímky a zároveň v projektu působí také jako lektoři, kteří konzultují přihlášené filmové náměty začínajících filmařů.

Chcete nahlédnout pod pokličku filmovým tvůrcům a dozvědět se, jaká byla jejich cesta k filmu? Proč Tereza Reichová natočila film o očkování? Co radí dokumentarista a dramaturg Ivo Bystřičan začínajícím tvůrcům? Co přimělo Martinu Polákovou, režisérku dokumentu Ženy 21. století k tomu, aby zachytila roli žen v současné společnosti? Jednotlivé příběhy budeme postupně představovat na našem webu a Facebooku.

Najděte si cestu k filmu a pošlete nám svůj příběh!

Porota soutěže My Street Films 2017

Petra Nesvačilová

Petra je herečka a dokumentární režisérka. Jako herečka na sebe upozornila ve filmu Karin Babinské Pusinky (2007). Vystudovala dokumentaristiku na FAMU. Natočila mj. Opus č. 50 na motivy Milady Horákové (2009), dokument Řekni, kde ti Němci jsou (2011) nebo epizodu seriálu Expremiéři (2013) Z Borotína až na Sněžku, věnovanou Václavu Klausovi. Její celovečerní debut Zákon Helena byl zahajovacím filmem MFDF Ji.hlava 2016.

Tomáš Princ

Tomáš je fotograf a filmař působící na volné noze. Je autorem známého blogu Humans of Prague zachycujícího fotografie a příběhy lidí z ulic Prahy. Zaměřuje se na dokumentární a reportážní žánry.

Diana Tabakov

Diana Tabakov zajišťuje program a akvizice mezinárodní platformy Doc Alliance Films a vede projekt My Street Films. Od roku 2009 pracovala převážně na projektech podporujících filmové profesionály v Institutu dokumentárního filmu v Praze. Je rovněž dramaturgyní dokumentů pro pražské Kino Světozor.

Seznam projekcí pod záštitou My Street Films v srpnu a září:

29. 8. – My Street Films uvádí: Živé kino, 20:00, místo bude upřesněno, Praha. Veřejnosti se poprvé představí talentovaní filmaři a filmařky, kteří letos na jaře vyhráli v soutěži námětů My Street Films a po dobu 4 měsíců vyvíjeli a natáčeli své první krátké autorské filmy v rámci naší dílny pod vedením dokumentaristů Violy Ježkové a Iva Bystřičana.

30. 8. – Nejlepší krátké filmy My Street Films, 20:30, (A)VOID Floating Gallery, Praha.

5. 9. – Epidemie svobody, 21:00, Containall, Praha. Host: Tereza Reichová, režisérka filmu.

7. 9. – Zákon Helena, 20:00, Praha v Brně, Brno. Host: Petra Nesvačilová, režisérka filmu.

11. 9. – Selský rozum, 20:00, Kasárna Karlín, Praha.

Kontakt pro média:

Hana Gomoláková, koordinátorka projektu, hana@mystreetfilms.cz, 732 335 092

Hana Šilarová, PR manažerka projektu, silarova@dafilms.com, 602 792 856

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 591

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Zpět nahoru