Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Staň se novinářem na 19. Kinu na hranici

Staň se novinářem na 19. Kinu na hranici

Staň se novinářem na 19. Kinu na hranici
Narodowe Centrum Kultury Filmowej začíná projekt ‚NCKF na cestě‘, který je určen osobám, které plánují svoji profesní dráhu zaměřit na filmovou branži. Jednou ze zastávek NCKF bude 19. Kino na hranici.

V průběhu 19. ročníku KNH se účastníci projektu vtělí do role novinářů a poznají tak tajemství práce na festivalu. Aktivní reportérská práce bude spojena s cyklem školení, která budou účastníky připavovat k tvorbě psaných, audiovizuálních a fotografických zpráv. Kromě využívání tradičních žurnalistických forem, účastníci budou muset přijmout také výzvu při vytváření inovativních a multimediálních forem komunikace.

Projekt je zaměřen na absolventy středních škol a na studenty a absolventy bakalářských a magisterských programů. Jedná se o 30denní bezplatnou praxi (6 dnů práce v průběhu festivalu a dálková práce z domova před a po ukončení festivalu – tedy 18. 4. – 28. 4 a 4. 5. – 18. 5.). Projekt budou koordinovat a redakční skupinu budou řídit členové kreativní skupiny Národního centra filmové kultury. Projekt se bude skládat z dílen (témata: tvorba recenzí, vedení rozhovorů, zpracování video materiálů s prvky střihu, formy mediálních materiálů), z každodenních ranních porad spolu s vytyčením konkrétních úkolů a z večerních shrnujících setkání. Výsledky práce skupiny budou publikovány na stránkách NCKF a na stránkách Kina na hranici. Po ukončení praxe obdrží účastníci osvědčení od Národního centra filmové kultury o účasti na projektu absolventské praxe „NCKF na cestě” spolu se stanoviskem školitele.

Zájemci o účast na projektu musí zaslat přihlášku (životopis a motivační dopis) na adresu: nckfwdrodze@ec1lodz.pl do dne 11. dubna 2017 do 22:00 hodin. Výsledky výběrového řízení budou oznámeny 13. dubna v 16:00 hodin. Důležité informace: V rámci projektu „NCKF na cestě” účastníci nedostávají odměnu za účast v projektu. V případě praxe mimo místo bydliště si účastníci hradí veškeré náklady na ubytování či pojištění sami.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 273

Zanechte komentář

© 2012 25 fps, z.s.

Zpět nahoru