Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Dokument New Game zahájí 4. ročník Opavského páva

Dokument New Game zahájí 4. ročník Opavského páva

Dokument New Game zahájí 4. ročník Opavského páva

POZVÁNKA na 4. ročník Mezinárodního festivalu studentského filmu OPAVSKÝ PÁV ( 2. – 4. 5. 2017, Opava)

Tento ročník v úterý 2. května zahájí exkluzivní projekce dokumentárního snímku New Game, který je sondou do života vývojářů počítačových her a jehož režisérem je student oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě Aleš Brunclík.

Ve středu a ve čtvrtek přijdou na řadu projekce soutěžních snímků, letos vybraných ze 170 přihlášených. V doprovodném programu budou různé workshopy, přednášky, debaty i projekce. Návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet práci s klíčovacím plátnem, praxinoskopy nebo si nakreslit svůj vlastní komiks – to vše pod vedením profesionálů a studentů Slezské univerzity. Na workshopy se mohou zájemci hlásit do úterý 2. 5. prostřednictvím emailu: opavskypav@gmail.com.

V rámci středečního doprovodného programu se uskuteční projekce dokumentárního filmu slovenského režiéra Mira Rema COOLTÚRA doplněná o besedu s tvůrcem. O životě v pozici transgender ženy povypráví Tereza Španihelová alias Tores Gorgeous.

Čtvrteční doprovodný program odstartuje nejoceňovanější studentský dokumentární snímek Mira Rema Arsy-Versy. V 15.00 se návštěvníci mohou těšit na interaktivní přednášku o filmových adaptacích literárních děl. Poté proběhne moderovaná beseda se slovenským režisérem Peterem Bebjakem, mj. o jeho novém snímku Čiara.

Závěrečným galavečerem bude ve čtvrtek provázet herec Jan Václavík. Členové poroty, ve které letos zasednou Fedor Gál, Peter Bebjak, Miro Remo, Martin Novosad, Jan PlachýViktor Kamenický, předají ceny vítězným snímkům.

Pro letošní ročník ceny vytvořil slovenský umělec, akademický sochař Marek Cmarko. O hudební doprovod se na galavečeru postará formace DYM Z UDIRKY, složená z pedagogů oddělení audiovizuální tvorby, a večer zakončí projekce nejúspěšnějšího filmu, který získá cenu Absolutní páv.

V rámci festivalu bude k vidění výstava fotografií a textů studentů Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě, jejíž součástí bude i výstava Základní a Mateřské školy při zdravotnickém zařízení v Opavě a psychedelickými UV malbami umělce vystupujícího pod pseudonymem Cyreal.

Vstup na festival i doprovodné akce je zdarma. Více informací najdete na webu nebo na Facebooku akce.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru