Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Filmaři chtějí netradičně zachytit poslední minuty kouření v českých restauracích a hospodách

Filmaři chtějí netradičně zachytit poslední minuty kouření v českých restauracích a hospodách

Filmaři chtějí netradičně zachytit poslední minuty kouření v českých restauracích a hospodách

V úterý 30. května je v českých hospodách naposledy povoleno kouřit. Vláda schválila zákon o úplném zákazu kouření v restauracích. Filmaři chtějí zachytit poslední okamžiky do filmu a vyzývají k zapojení do natáčení další filmaře i veřejnost.

V úterý večer až do půlnoci miništáby i jednotlivci natočí krátká videa třeba i na mobil, která pak zašlou Ondrovi Klusovi (ondrej.klus@gmail.com), iniciátorovi projektu: „Každá hospoda bude mít svůj příběh, každý kuřák svůj důvod, každá cigareta svůj konec. Je potřeba zachytit tento moment a budoucím generacím zanechat zprávu o postupném zanikání kdysi všudy přítomného fenoménu.“ Materiálu není potřeba točit mnoho, stačí i pár minut.

Zákon vzbuzuje ve společnosti emoce, podle mnohých se jedná o omezování osobní svobody, podle dalších je to krok správným směrem. Jak se se změnami vypořádá česká společnost? Kouření si prošlo za dobu své historie mnohými změnami. Od symbolu svobody, přes spojení s rakovinou až po dnešní pohled, kdy je vnímáno jako ohrožení života všech kolem sebe. Jak vypadá debata o kouření dnes?

Hledají se filmaři, dokumentaristé, studenti i lidi ze široké veřejnosti, kteří by rádi zachytili zmizení posledních uzavřených veřejných prostorů, ve kterých je možné vdechovat omamný jed.

Stačí si jenom vybrat zajímavý námět, tu správnou hospodu a pro jednou s sebou vzít kameru či telefon a natočit pár minut videa. Pár rozhovorů s oblíbenými štamgasty, či hospodskými a místa, na které se kuřáci po zákazu přemístí. Pro inspiraci nabízí filmaři i náměty na facebookové stránce Poslední kouř.

Všechny příběhy z různých českých hospod poté filmaři spojí do jednoho filmu. „Inspirací nám byly projekty jako např. ”Life in a Day” režiséra Ridley Scotta nebo “Země česká, domov Tvůj” od Adolfa Ziky. Dílo bude spojovat jednotný čas a událost, konající se na různých místech po celé zemi. Vytvoří tak zajímavou mozaiku posledních hodin kouření v hospodách“, řekl Jan Hubáček, režisér a spoluiniciátor filmu.

Výsledek bude prezentován na sociálních sítích.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 584

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru