Zde se nacházíte: 25fps » Komiks » Trystero vydá komiksovou trilogii Naposled

Trystero vydá komiksovou trilogii Naposled

Trystero vydá komiksovou trilogii Naposled
Novým titulem nakladatelství Trystero, které má za sebou ceněné komiksy autobus a Dívka jménem Patience, bude komiksová trilogie Naposled (Last Look) proslulého amerického surrealisty Charlese Burnse. Jedná se o souborné vydání děl X’ed Out (2010), The Hive (2012), Sugar Skull (2014), spletených v bizarně snových krajinách mladého umělce Douga do jedné knihy pod názvem Last Look (2016), česky Naposled.

Nakladatelství se rozhodlo stejně jako u svého předchozího titulu náklady na co nejkvalitnější tisk crowdfundovat na HitHitu, konkrétně zde: https://www.hithit.com/cs/project/3686/charles-burns-naposled. Komiks si můžete za výrazně zvýhodněnou cenu 500 Kč (dva kusy za 900 Kč) předplatit, případně si vybrat z řady dalších odměn.

 

Charles Burns

Naposled

Datum vydání: srpen 2017
Cena: 699 Kč
ISBN: 978-80-906058-2-4
paperback, 176 stran, plnobarevný tisk

Doug se snaží prosadit jako fotograf, performer a básník, ale právě teď se skrývá ve sklepě a bojí se vyjít ven – na poslední akci ho totiž někdo ztloukl do krve. Své strachy ubíjí uklidňujícími prášky a propadá se do pokroucených nočních můr: hromady červenobílých vajec, mimozemská továrna, tajemný úl v pouštním městě, kterému vládne mladá královna. Pochopí nakonec Doug, a spolu s ním i čtenář, jak to spolu všechno souvisí?

Naposled popisuje putování mladého muže za nepříjemnou pravdou a „čistou linkou“ ztělesňuje fantaskní alternativní realitu. Naposled je trilogie propracovaná do posledního detailu, která nade vše vynikne v sebrané podobě.

O AUTOROVI
Charles Burns je americký komiksový tvůrce a ilustrátor.
Narodil se roku 1955 v Seattlu a přiznává, že už jako dítě miloval Tintina od belgického kreslíře Hergého. Vystudoval rytinu a fotografii, začínal s amatérským fotografickým komiksem. Profesionálně prorazil v roce 1981 v časopise RAW. Publikoval krátké povídky, z nichž tři vyšly v češtině ve sbírce Na oko (Skin Deep, 1992, č. 2011) i delší komiksy, například El Borbah (1983, č. 2012) o mohutném detektivovi-zápasníkovi s malou hlavou. Širší veřejnost zaujal v roce 1990, kdy vytvořil obal pro desku Iggyho Popa Brick by Brick. V letech 1995 až 2004 vydával po kapitolách komiksový román Černá díra (Black Hole, č. 2008), který poté vyšel jako celek v roce 2005. V roce 2010 vydal komiksy Xed Out, následně The Hive (2012) aSugar Skull (2014), tvořící jednolitou trilogii Naposled (Last Look, takto souborně 2016). V ní Burns vzdává poctu Hergému a jeho Tintinovi, ať už jde o vizuální podobu hlavního hrdiny, přesmyčku jeho jména Nitnit či další tematické narážky.
Charles Burns získal za Černou díru sedm cen Harvey Awards, Ignatz Award a v roce 2007 také cenu poroty v Angoulême za „zásadní komiksové dílo“.

OHLASY
„V každé části trilogie nám Burns předkládá vizuálně znepokojivé surreálné sny, které se protínají se zdeformovanou realitou. V sebrané podobě pak Naposled vyvstává jako jedinečný výstřední epický celek.“– The Washington Post

Naposled je komplexní, mnohovrstevnatý příběh s klasicky nespolehlivým vypravěčem. Burnsův umělecký přístup je naprosto fantastický. Jeho díla jsou opravdu originální, vábí a zneklidňují mysl.“ – The Quietus

„Číst tuto groteskní trilogii po částech bylo potěšením, ale až nyní si ji můžeme přečíst tak, jak by se číst měla. A pak si ji musíme přečíst znovu. A potom ještě jednou.“ – Book Munch

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 941

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru