Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » NFA vydal knihu pro mladé čtenáře Zloději tmy. Získejte jednu od nás!

NFA vydal knihu pro mladé čtenáře Zloději tmy. Získejte jednu od nás!

NFA vydal knihu pro mladé čtenáře Zloději tmy. Získejte jednu od nás!

Národní filmový archiv vydal Zloděje tmy, knihu pro mladé čtenáře autorek Alexandry Moralesové a Lucie Bokšteflové. Slavnostní představení publikace z provenience NFA se uskutečnilo minulý týden na Zlín film festivalu.

Zloději tmy seznamují mladé čtenáře s filmovým materiálem a lákají k jeho praktickému využití jako jedinečného tvůrčího nástroje. Hrdiny příběhu jsou tři mladí dobrodruzi ze světa, který potlačil tmu. Objevují tak tajemství černé krabičky a dávno zapomenuté vědění spojené s rozluštěním záhadné šifry ukryté uvnitř.

Texty Alexandry Moralesové a Lucie Bokšteflové vhodně doplňují osobité ilustrace Vojty Horálka a Georgyho Bagdasarova. Grafickou podobu zpracoval Viktor Tuček. Autoři originálně pracují s využitím ilustrovaných fólií či ukázkami filmového materiálu, kterou jsou ke knize přiloženy a přímo vybízí k aktivnímu hravému přístupu – čtenáři dostávají šanci samostatně rozvíjet příběh a přemýšlet o filmu jako takovém.

Publikace upozorňuje na dostupnost a udržitelnost filmu skrze alternativní přístupy a vybízí čtenáře k samostatné tvůrčí činnosti. Příběh je doplněn teoretickou částí, jež hravě objasňuje základní fotochemické principy.

Slavnostní uvedení Zlodějů tmy se uskutečnilo 1. června v rámci 57. ročníku Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Knihu představily Ariana Horáčková, vedoucí oddělení Filmové výchovy NFA, a Martina Nalevanková, projektová manažerka projektu Digitální restaurování českého filmového dědictví, díky kterému kniha v Národním filmovém archivu vznikla.

Publikaci lze zakoupit v e-shopu NFA, kině Ponrepo za 395 Kč a u specializovaných knihkupců.

SOUTĚŽTE S NÁMI O 1 VÝSTIK!

Pokud nám do neděle 11. 6. do 20:00 na e-mail bebarova@25fps.cz napíšete názvy alespoň 5 českých snímků, které byly digitálně restaurovány v rámci projektu  zařadíme vás do losování o jeden výtisk Zlodějů tmy.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 288

Zanechte komentář

© 2012 25 fps, z.s.

Zpět nahoru