Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Začíná Brněnská 16 s mottem Je to boj

Začíná Brněnská 16 s mottem Je to boj

Začíná Brněnská 16 s mottem Je to boj
POZVÁNKA na 59. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů B16 (10.–13. 10. 2018, Brno)

Od středy 10. 10. 2018 bude v centru Brna probíhat 59. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16 a potrvá až do soboty 13. 10. Během těchto čtyř dnů mohou návštěvníci zhlédnout přes 110 krátkých filmů, z nichž je 41 soutěžních. Festivalu se zúčastní také zahraniční hosté například z Polska, Maďarska, Belgie nebo Číny.

Brněnská 16 se bude konat na několika místech, konkrétně v Kině Art na Radnické 4, Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně a Tržnici Brno. Doprovodný program se bude promítat i v Atomovém krytu 10-Z a Praze / Fóru pro architekturu a média. Jeho součástí bude například promítání klasických grotesek za doprovodu živé hudby nebo diskuze na téma experimentálního filmu. Slavnostní zahájení festivalu proběhne 10. 10. ve 20:00 v Tržnici. Brněnská 16 bude zakončena slavnostním ceremoniálem 13. 10. ve 20:00 v Uměleckoprůmyslovém muzeu.

Hlavní soutěže festivalu se zúčastní 41 filmů, které jsou rozděleny do 11 hodinových bloků. Budou bojovat o Cenu studentské poroty, Cenu diváků a Hlavní cenu. Tu vybírá mezinárodní pětičlenná porota, které letos předsedá Gerald Weber z rakouské distribuční agentury sixpackfilm. O Ceně diváků rozhodují návštěvníci festivalu prostřednictvím hlasování po každém soutěžním bloku.

Doprovodnému programu bylo letos vyhrazeno přes 20 hodin, ve kterých je představena široká škála krátkých filmů, které se dotýkají letošního festivalového motta Je to boj. Prostor je věnován hraným, animovaným i dokumentárním, ale i experimentálním snímkům. K těm se vztahuje i diskuzní panel, ve kterém budou odborníci z řad tvůrců, distributorů i producentů hovořit o současných problémech a vizích experimentálního filmu.

Součástí doprovodného programu bude i představení veškeré dochované tvorby Petra Němečka, který festival navštíví se spolutvůrkyní filmů manželkou Jarmilou. Tradiční rozehřívací večer před zahájením Brněnské 16 tentokrát vznikl ve spolupráci se Slam Poetry CZ. Diváci se mohou těšit na exhibici Slam Poetry – žánru, který stojí na pomezích autorského čtení, recitační soutěže a rap battle. Exhibice se uskuteční 9. 10. v 19:00 v Sále Břetislava Bakaly a vystoupí například Bohdan Bláhovec, Anatol Svahilec, beBoo a další.

Slavnostní zakončení, během kterého budou vyhlášeny vítězné snímky, proběhne 13. 10. ve 20:00 v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Večerem bude provázet Tomáš Sukup Gyanpuri.

Akreditace je možné zakoupit online, v infocentru na Panenské ulici a samozřejmě i na místě v akreditačním stánku v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně. Festival pořádá TIC BRNO, příspěvková organizace, jmenovitě Kino Art a Galerie TIC, ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně.

Více informací najdete na webu festivalu nebo na jeho Facebooku. Festivalovou znělku můžete zhlédnout zde.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 537

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru