Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Be2Can uvede vítězný film z Cannes a nový film Lászla Nemese

Be2Can uvede vítězný film z Cannes a nový film Lászla Nemese

Be2Can uvede vítězný film z Cannes a nový film Lászla Nemese

Měsíc říjen patří filmům, o kterých se mluví. V kinech po celé ČR se uskuteční již pátý ročník Be2Can, přehlídky festivalového filmu z Berlína, Benátek a Cannes, který premiérově uvede soutěžní a oceněné tituly z třech nejvlivnějších světových filmových festivalů. Be2Can zahájí držitel Zlaté palmy: citlivé a vrstevnaté drama Zloději o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých od japonského mistra rodinných drobnokreseb Hirokazu Koreedy. Také uvede v Benátkách právě premiérovaný film Soumrak maďarského režiséra Lászla Nemese, držitele Oscara za Saulova syna. Přehlídka se uskuteční od 3. – 9. října v pražských kinech Lucerna, Evald, Atlas a Pilotů a v dalších 19 městech ČR.

„Be2Can vám pomůže zorientovat se. Na světě je více jak 3500 filmových festivalů, jen v Evropě se ročně natáčí více než 1700 filmů. Be2Can v premiéře představí 10 špičkových snímků z Berlína, Benátek a Cannes. Pokud je zvládnou diváci vidět všechny, budou mít za sebou úvod do současné festivalové kinematografie. Be2Can je zkrátka efektivním filmových vyhledávačem, nejrychlejší cestou k filmům, o kterých se mluví. Zároveň pomáhá hodnotit místní festivaly, ale i současnou českou a slovenskou kinematografii. Festival si také klade otázku – proč nebyl český a slovenský film téměř 50 let v hlavní soutěži v Cannes?,“ říká ředitel festivalu Be2Can Ivan Hronec.

Z canneské soutěže se představí jemná japonská filmová freska Zloději o pětičlenné chudé rodině, která se živí drobnými krádežemi. Obdivuhodná soudržnost jim dovolí, aby si do svého minibytu o velikosti 25 metrů čtverečních adoptovali děvče. Koreeda ve svém filmu odhaluje současné Japonsko jako zemi tradičních silných rodinných vazeb, ale i hlubokých sociálních propastí. Na halucinogenní výlet s Andrewem Garfieldem se diváci vydají ve svůdném, hypnotickém až lynchovském neo-noir thrilleru Záhada Silver Lake talentovaného amerického režiséra Davida Roberta Mitchella. Ozdobou festivalu bude magický neo-noir Poslední večery na zemi čínského filmaře Gana Biho, který vrcholí bezmála hodinovým záběrem ve 3D.

Z německého Berlinale se představí snímek Tvář polské režisérky Małgorzaty Szumowské, který je nekompromisní i mimořádně vtipnou studií krize identity i bajkou o vnitřní síle a kráse, která propojuje realismus, fantazijní prvky a černý humor. Chybět nebude ani první hraný film o teroristickém útoku, který otřásl Evropou, drama Utøya, 22. července norského režiséra Erika Poppeho. Francouzský režisér Cédric Kahn natočil pokorné drama Modlitba o hledání sebe sama i Boha v prostředí komunity drogově závislých. Představitel hlavní role Anthony Bajon si po zásluze odnesl Cenu za herecký výkon. V programu nechybí ani nevšední a citlivé psychologické drama 3 dny v Quiberonu režisérky Emily Alef sledující tři dny v životě herecké hvězdy Romy Schneider. Německý režisér Christian Petzold ve své novince Tranzit prozkoumává fantomy evropské migrace a identity. Jeho neobvykle pojatý film s řadou melodramatických i politických motivů zasazuje příběh z doby německé okupace Francie do současných reálií. Šestici snímků Berlinale uzavírá minimalistická lovestory Láska mezi regály z prostředí velkoskladu, která svojí směsicí subtilního dramatu a komedie připomíná film Toni Erdmann – a nejen proto, že v něm září skvělá Sandra Hüller.

Před pár dny měl v Benátkách světovou premiéru snímek Soumrak maďarského režiséra Lázsla Nemese, jehož režijní debut Saulův syn získal Velkou cenu poroty v Cannes i Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Nemesova novinka se odehrává v jeho rodné Budapešti na počátku 20. století. Drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarského hlavního města poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a je náhle konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu.

Festival uvede v různých sekcích 31 filmů, z toho 10 nových titulů. Be2Can zamíří celkem do dvaceti měst České republiky. Detailní program kin bude zveřejněn na www.be2can.eu.

Be2Can využívá princip multiplatformové distribuce prostřednictvím kina, VOD a TV. Jejím cílem je dostat k divákům filmy, které nabízejí vhled do aktuálního festivalového dění na všech distribučních úrovních. „Programovat filmový festival zároveň v kině, na SVOD a TV ve Film Europe Channel a Festival Channel, je zřejmě světovým unikátem. Jde o moderní a demokratický způsob, jak komunikovat s potenciálními diváky a neztrácet přitom tradiční cinefilské publikum,“ dodává k formě distribuce Be2Can Ivan Hronec.

Města Be2Can

Praha – Brno – Boskovice – Havířov Jablonec nad Nisou – Jičín – Jihlava – Karlovy Vary – Kladno
Kolín – Krnov Mariánské Lázně – Plzeň – Prostějov – Olomouc – Ostrava Uherské Hradiště
Veselí nad Moravou – Zlín Znojmo

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 636

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru