Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Girls in Film představí v Praze filmy nadějných evropských filmařek

Girls in Film představí v Praze filmy nadějných evropských filmařek

Girls in Film představí v Praze filmy nadějných evropských filmařek

Mezinárodní platforma podporující nadějné filmařky Girls in Film uvádí po necelém roce působení v České republice svůj první festival. Přehlídka v Praze představí divákům celkem pět filmů evropských režisérek, z nichž dva budou uvedeny v české premiéře. Celá akce proběhne od 14. do 16. června v pražském kině Lucerna a je pořádána ve spolupráci s Film Europe.

“Organizace ‘Girls in Film’ byla založena původně v Londýně, a to s cílem prezentovat různorodou práci žen ve všech filmových odvětvích, od klasických filmů, přes videoklipy až k videoartu,” říká zakladatelka pražské “pobočky” Girls in Film a producentka Julie Žáčková. Po přehlídce krátkých filmů ve spolupráci s iShorts a diskuzním panelu s mladými producentkami v rámci Famufestu, nyní jako svou třetí událost uvádí první ročník festivalu zaměřeného čistě na ženy-režisérky.

Rozhovor s Julií Žáčkovou o projektu Girls in Film, který jsme publikovali loni v září, si můžete přečíst zde.

Program přehlídky “Girls in Film+Film Europe” je zaměřen na debuty a druhé filmy evropských režisérek, které se svými filmy zaznamenaly úspěchy na mezinárodních festivalech. Diváci tak budou moci shlédnout např. film Raw režisérky Julie Ducournau – vítěze hlavní ceny Týdne kritiků z festivalu v Cannes 2016, případně Western (rež. Valeska Grisebach), který minulý rok soutěžil na témže festivalu v sekci Un Certain Regard.

“Osobně bych divákům doporučila vynikající debut a náš zahajovací film Věž. Jasný den mladé polské režisérky Jagody Szelc, který letos soutěžil na Berlinale a získal si mě svou poetickou atmosférou a nečekaným příběhem zasazeným do prostředí vesnické krajiny a náboženských tradic,” uvádí spoluzakladatelka pražských “Girls in Film” a producentka Dagmar Sedláčková. Tento debut, stejně jako drama s prvky komedie Amatéři švédské režisérky Gabriely Pichler budou uvedeny jako české premiéry.

Kromě promítání filmů nabídne festival i diskuzní panel týkající se současné situace žen v lokálním, ale i mezinárodním filmovém průmyslu.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 889

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru