Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Ostrava Kamera Oko zpřístupní veřejnosti Letní kino Poklad v Porubě

Ostrava Kamera Oko zpřístupní veřejnosti Letní kino Poklad v Porubě

Ostrava Kamera Oko zpřístupní veřejnosti Letní kino Poklad v Porubě

Ostrava Kamera Oko si připravila ve spolupráci s městským obvodem Poruba, projektem Sdílko se společností AKORD & POKLAD unikátní projekci v dlouho nevyužívaném areálu Letního kina Poklad.

Historie tohoto místa je spojena s přidruženou budovou DK Poklad, kulturním domem, který byl veřejnosti otevřen v roce 1961 pod názvem Klub pracujících Poruby. Amfiteátr se pak začal budovat roku 1965, v tomto roce byl také dům kultury přejmenován. Porubská kronika z roku 1969 uvádí:

“V amfiteátru Letního kina KD Vítězný únor byl zahájen provoz letního kina promítnutím francouzského barevného filmu Černý tulipán na širokoúhlém plátně. Šlo o víceúčelové zařízení, které sloužilo k pořádání estrád a různých oslav. Bylo vybudováno s nákladem 2500 tisíc korun a kapacita pro filmové představení byla 1200 diváků, pro estrádu 1800.”

Poslední filmová sezóna v tomto amfiteátru proběhla v roce 1996. Od té doby zde kulturní dům uspořádal řadu koncertních vystoupení a jiných kulturních aktivit, od filmového poslání areálu však bylo opuštěno. Ve čtvrtek 31. 5. od 17:00 se toto místo opět otevře veřejnosti. K příjemné atmosféře zahraje DJ, k dispozici bude občerstvení, promluví řada hostů, v čele s architektem Jakubem Čechem, který nás bude večerem provázet. Od 21:00 proběhne projekcie kultovního filmu Woodyho Allena Annie Hall (1977) v originálním znění s českými titulky.

Tato událost slouží jako první pozvánka na zářijové dny festivalu Ostrava Kamera Oko, který se letos odehraje od 25. do 30. září. Výběrem tohoto filmu představuje dramaturgická sekce téma aktuálního ročníku, které nese název Portrét dámy. V rámci události dojde také k prodeji zvýhodněných akreditací.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 959

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru