Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » YOUNG FILM FEST: Filmy, ze kterých ti (ne)přimrzne zadek k sedačce

YOUNG FILM FEST: Filmy, ze kterých ti (ne)přimrzne zadek k sedačce

YOUNG FILM FEST: Filmy, ze kterých ti (ne)přimrzne zadek k sedačce
POZVÁNKA na Young Film Fest (4.-6. 5. 2018, Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7)

Young Film Fest hledá 50 porotců ve věku 12 – 14 let a 50 porotců ve věku 15 – 18 let a zve do Centra současného umění Dox, kde se propojí moderní design a architektura s moderním filmem. Jak to na Young Film Festu vypadalo loni, se můžete podívat zde.

Nesoutěžní pátek 4. 5. 2018 – pro veřejnost od 15 let (50 Kč/film)

DĚDEK VS MONSTRUM (r. O. Paulakoski, 90 min., Švédsko)
Starý bručoun rozhodně nemá rád svoje okolí, rozhodně nemá rád krásy Švédska, a už vůbec nemá rád monstrum, co se mu usadilo za chatou. A když se mu po zahradě navíc prohání lovci a rugby maskot převlečený za gorilu, je toho už na jednoho moc! Je na čase, aby se dědek utkal s ohavným monstrem z vesmíru, které nás chce všechny sežrat.

SKAM (r. J. Andem, 11 x 20 min., Norsko)
Osudy dospívajících studentů střední norské školy sledujeme díky dějové lince konkrétních párů. S ní se za velkého přispění aktivit na sociálních sítích prolínají příběhy členů party. Noora, Sana a ostatní se připravují na v Oslu známý Russ – slavnost norských maturantů, kdy všichni nosí stejnokroje a bouřlivě oslavují. Hledání sama sebe, přátelství, sexuality i pohledu na svět nebylo nikdy tak reálné jako v tomhle seriálu. SKAM zaznamenal úspěch po celém světě jako jedna z nejoriginálnějších sérií pro mladé a na ČSFD patří mezi nejoblíbenější seriály.

Soutěžní sobota 5. 5. 2018 – věk: 15 – 18 let (120 Kč/celý den vč. občerstvení)

PŘÍPAD NILE HILTON (r. T. Saleh, 106 min., Švédsko)
Zatímco v ulicích egyptské Káhiry se chystá revoluce, policejní důstojník Noredin vyšetřuje vraždu slavné zpěvačky v hotelu Nile Hilton. Co se zpočátku zdá být zločinem z vášně, se brzy stočí k něčemu většímu, do čeho zasahují politické špičky. Noredin je však rozhodnutý případ vyřešit, a dát tak spravedlnosti za dost, čímž se vrhá rovnou proti celému politickému systému. Inspirováno skutečnými událostmi egyptské revoluce. Film byl zároveň oceněn jako nejlepší švédský film.

DRIB (r. K. Borgli, 88 min., Norsko)
Amir je umělec, který vytváří zdánlivě skutečné postavy a příběhy, které se streamují v reálném čase v médiích. O jeho virál z Osla se roku 2014 dokonce začne zajímat reklamní agentura z Los Angeles. Chtějí, aby se stal součástí marketingové kampaně pro energetický nápoj, Amir má ale jiné úmysly. Částečně dokumentární film otevřeně ukazuje temnou stránku toho, když se z umění stává komerce, a jak něco zcela smyšleného může mít reálné dopady.

PRAVIDLA PRO VŠECHNO (r. Kim Hiorthøy, 87 min., Norsko)
Kritici film přirovnávají ke švédské Amélii z Montmartru. Celý svět má pravidla. Lidi, zvířata, budovy, příběhy… všechno. A desetiletou Storm všechno zajímá, od maličkostí všedního dne až po podstatu lidského života. Když jí však zemře otec při tragické nehodě a matka se svěří do péče podivného guru, Storm musí pochopit, že i život má svá pravidla. Kdyby totiž neměl, svět by propadl v chaos.

WORKSHOPY
WORKSHOP (NE)BEZPEČNOSTNÍ KAMERY
Orwellovská představa chmurné budoucnosti se stává realitou. Všude, kam se hneme, nás sledují desetitisíce kamer, které pronikají až k nám domů. Workshop tě rozhodně nebude suše poučovat, ale představíme si v něm projekt, který ti umožní dívat se kolem sebe skrze nezabezpečené kamery. Přijď se stát Big Brotherem i ty!

WORKSHOP TANEC A FILM
Že tanec nejde s filmem dohromady? Velký omyl! Tvorba profesionálního souboru Farma v jeskyni překračuje hranice žánrů všech forem, včetně té audiovizuální. A ty se tak můžeš stát součástí zajímavého představení, i když vůbec tančit neumíš! Jako bonus budeš mít možnost stát se performerem akce, kterou Farma v jeskyni chystá na podzim.

WORKSHOP FILMOVÉHO STORYBOARDU A KOMIKSU
Vytváření storyboardů je dost důležitou součástí filmu i reklamy, a není moc lidí, co to ovládá. Jak na to poradí skupina Pomimo, která se s vámi zaměří na kresbu storyboardů pomocí komiksu. Takže tužku do ruky a přijď si nakreslit svůj vlastní filmovo-storyboardový komiks pěkně krok po kroku!

Soutěžní neděle 6. 5. 2018 – věk: 12 – 14 let (120 Kč/celý den vč. občerstvení)

ÚNIK DO ŘÍMA (r. S. Vannucchi, 78 min., Itálie)
Jedenáctiletá Sylvia žije v Toskánsku s matkou, která trpí vážnými depresemi. Silvia se snaží přesvědčit rodinu, aby společně vyrazili na dovolenou do Říma, ale nikdo jí nevyhoví. Rozhodne se odjet na cestu za svým snem sama. Ve vlaku potká romskou dívku Eminu, která ji vezme pod svá křídla. Tak se zrodí složité, ale upřímné přátelství, které pomáhá oběma dívkám dostat se ze svých problémů. Inspirováno skutečnými událostmi.

REVOLUČNÍ KONÍČEK (r. S. Vilhunen, 90 min., Finsko)
Dnešní finští teenageři vytvořili z tradiční dětské hry velkolepou událost, všestranný koníček hobbyhorse, ke kterému stačí plyšová koňská hlava. Hobbisté vytvořili neoficiální organizaci a skrze sociální sítě spolu komunikují a soutěží. Hra se praktikuje venku v parcích a lesích, kde účastníci trénují. Pro někoho je celá hra jen úplná blbost, pro spoustu mladých lidí je to ale možnost odreagování v těžkých časech, nalezení nových přátel a způsob získat ztracené sebevědomí.

WALLAY (r. B. Goldblat, 84 min., Francie)
Ady je třináctiletý chlapec žijící ve Francii, kterého vychovává jenom otec. Ady je ve věku, kdy se snaží chovat jako dospělý, chybějí mu ale životní zkušenosti. Otec se tak rozhodne svěřit ho na léto strýčkovi Amadou, který však žije na opačné straně Středozemního moře – v západní Africe! Tam se však chlapec ve svém věku už musí stát mužem. Jak se vyrovná s překážkami dospělosti a novým prostředím, tolik odlišným od toho, co zná?

WORKSHOPY
HERECKÝ WORKSHOP
Mezi divadelním a filmovým herectvím existuje velký rozdíl, včetně pohybu a mimiky tváře, které si na workshopu vyzkoušíš. Zkus překonat svůj strach, vystup před publikem a vrhni se s námi do zábavných aktivit. Můžeš tak porovnat, jak se vnímáš ty sám, když vystupuješ před ostatními – a co na tvoje vystoupení říkají oni. Herecká profese je nádherná dřina, zažij to na vlastní kůži.

ZVUKOVO-DABINGOVÝ WORKSHOP
Zvuk je nedílnou součástí filmu, kterou si často ani neuvědomíš. Zkus se na chvíli stát ruchařem, dodej filmu atmosféru a nahraj zvukové efekty. Nebo doma neustále napodobuješ svoje oblíbené animované postavy? Můžeš si ji rovnou nadabovat i s vlastním dialogem!

WORKSHOP FILMOVÉHO STŘIHU
Filmový střihač je vlastně takový kouzelník, co dokáže sestříhat trailer tak, aby tě nalákal do kina i na úplnou blbost. A leckdy dokáže zachránit i pekelně nudný film. Naučíš se základní pravidla střihu, střihneš si svůj první trailer, a hned tak můžeš proměnit nezáživný námět v zábavnou jízdu!

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 839

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru