Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Brněnská 16 – O / Do / Bez / Po / Z Budoucnosti

Brněnská 16 – O / Do / Bez / Po / Z Budoucnosti

Brněnská 16 – O / Do / Bez / Po / Z Budoucnosti

POZVÁNKA na 60. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů (Brno, 9.–12. 10. 2019)

Od středy 9. 10. do soboty 13. 10. se odehraje 60. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16. Během těchto čtyř dnů mohou návštěvníci zhlédnout 40 snímků v hlavní soutěži, 10 snímků v soutěži českých a slovenských filmů a další desítky filmů v rámci doprovodného programu. Festival navštíví také zahraniční hosté, mimo jiné z Dánska, Německa, Ukrajiny nebo Íránu. Brněnská 16 se po dvou letech vrací do svého domovského Kina Art na Cihlářské ulici. Projekce se zároveň odehrají v No Artu na Radnické 4, ve Vile Löw-Beer a v Alliance Française. Doprovodný program se odehraje také v Praze / Fóru pro architekturu a média a v Lužánkách. Oficiální zahájení festivalu proběhne 9. 10. v 19:30 ve velkém sále Kina Art. Brněnská 16 bude zakončena slavnostním ceremoniálem 12. 10. ve 20:00 v Kině Art.

Hlavní soutěže festivalu se zúčastní 40 filmů, které jsou rozmístěné v 11 soutěžních blocích. Budou bojovat o Cenu studentské poroty, Cenu diváků a Hlavní cenu. Tu vybírá mezinárodní pětičlenná porota, které letos předsedá Kamila Zlatušková, ředitelka festivalu Serial Killer. O Ceně diváků rozhodují návštěvníci festivalu prostřednictvím hlasování po každém soutěžním bloku. Novinkou je soutěž českých a slovenských filmů Československá 16. V ní se představí 10 krátkých snímků a porota v čele s předsedou Radu Sticleou udělí cenu Československé 16.

Doprovodný program je letos sjednocen tématem O / Do / Bez / Po / Z Budoucnosti. Představí například minulé vize budoucnosti, přesahy krátkého filmu do oblasti videoher, diskutována bude i budoucnost technologie VOD. Zastoupen bude i experimentální film, a to ve spolupráci s rakouskou agenturou sixpack. Sobotní část programu je také věnovaná dětským divákům. O tradiční rozehřívací večer před zahájením Brněnské 16 se tentokrát postará hudebník Ventolin, a to v podobě koncertu v Kabinetě múz 8. října od 20:00, role předkapely se zhostí Marius Konvoj.

Slavnostní zakončení, během kterého budou vyhlášeny vítězné snímky, proběhne 12. 10. ve 20:00 v Kině Art. Večerem bude provázet Anna Marie Havířová.

Akreditace je možné zakoupit online, v infocentru na Panenské ulici a samozřejmě i na místě v akreditačním stánku v Kině Art. Další informace: web festivalu: www.brno16.cz | facebook festivalu: https://www.facebook.com/16brno/

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 886

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru