Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Filmasia se zaměří na asijskou akci a práci kaskadérů

Filmasia se zaměří na asijskou akci a práci kaskadérů

Filmasia se zaměří na asijskou akci a práci kaskadérů

Letošní Filmasia promítne kultovní akční filmy z Hongkongu, ale i novou tvorbu z Indonésie, Vietnamu a Tchaj-wanu. Pestrý program doplní hned několik zajímavých hostů, kteří představí kaskadérské povolání, hongkongskou animovanou tvorbu nebo dokumenty o Japonsku.

Patnáctý ročník festivalu asijských filmů Filmasia odstartuje 5. prosince v 19:00 v kině Lucerna poctou Sammu Hungovi s filmem Můj strážný senior. Ten spadá do sekce nazvané Kmotři akce oslavující hongkongské akční filmy i jejich nejšílenějších kaskadérské kousky. Sekci doplní uznávané akční snímky Tenkrát v Číně (1991) nebo Zóna smrti: Čas odplaty (2015).

V jejich stopách kráčí sekce Učedníci, zaměřená na asijskou akční tvorbu, která z hongkongské žánrové tradice vychází. Zde mohou diváci navštívit novinky z Indonésie, Vietnamu či Tchaj-wanu, odkud dorazí například brilantní Parchanti (2018). Ambiciózní debut si vysloužil šest nominací na prestižních cenách Golden Horse Awards za chytré spojení černé komedie a nekompromisní akce.

Parchanti

Na zmíněné filmy naváže doprovodný program s jeho prvním hostem – tím bude hongkongská umělkyně a spoluzakladatelka projektu Relentless Melt Iresa Cho, jejíž abstraktní krátké filmy se vyznačují spojením tradiční ruční kresby, animace a archivních materiálů. Do Prahy přiveze kolekci oceňovaných animovaných filmů od tvůrců jako Huang Xiaowen, Ho Tsz Wing, Ray Mok & Red Wong, ale i německého umělce Maxe Hattlera, který byl kurátorem výběru. Na selekci Relentless Melt: Hongkongské abstrakce spolu s úvodem Iresy Cho se mohou návštěvníci festivalu těšit v sobotu 7.12. v kině Ponrepo od 15:00.

V neděli proběhne od 17:00 projekce krátkometrážních dokumentárních filmů o Japonsku z roku 1963 známých cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Po jejím skončení naváže beseda s režisérkou Harunou Honcoop a fotografem i cestovatelem Zdeňkem Thomou, který strávil mnoho let ve více než dvaceti asijských zemích.

Posledním hostem letošní Filmasie bude Radek Bruna z týmu FILMKA, s kterým od 19:30 v kině Ponrepo proběhne Masterclass: Povolání kaskadér. Radek Bruna je jedním z nejzkušenějších kaskadérů v Čechách a pravidelně pracuje i jako jejich koordinátor, herec a trenér. V roce 2003 byl nominován na kaskadérského Oscara, Taurus World Stunt Awards, za souboj s Jackiem Chanem. Právě s ním natáčel populární komedii Rytíři ze Šanghaje v Praze. Na masterclass naváže projekce legendární akční komedie Projekt A (1983) s Jackiem Chanem.

Kompletní program zde: www.filmasia.cz
Filmasia: 5.–8. 12. 2019
Kino Lucerna a kino Ponrepo
www.facebook.com/filmasia.prague

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 602

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru