Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Filmový festival ELBE DOCK představuje program

Filmový festival ELBE DOCK představuje program

Filmový festival ELBE DOCK představuje program

Manipulace ve filmu, reklamě, politice, s obrazem, střihem nebo i se samotným divákem. Tomu se letos bude věnovat třetí ročník festivalu ELBE DOCK, který se uskuteční od 1. do 6. září v Ústí nad Labem a 5. až 6. září v Drážďanech. Filmový festival zaměřený na dokumentární debuty českých a evropských tvůrců se ze svého původního červnového termínu musel přesunout na září. I tak slibuje maximální zachování programu, který nyní společně s novým vizuálem odtajňuje. V rámci festivalu budou již po čtrnácté uděleny Ceny Pavla Kouteckého pro začínající dokumentaristy. Časový program filmů a doprovodných akcí je možné najít na elbedock.cz/program

„Téma manipulace nám připadá velmi aktuální ve všech možných kontextech a právě s tím bychom chtěli pracovat. Debaty a workshopy, které jsou připravené i pro veřejnost toto téma reflektují a naučí všechny zúčastněné například rozeznávat manipulaci v médiích, nebo ji i vytvářet prostřednictvím střihu vlastních videí,“ říká programová koordinátorka Michaela Weingartová. Návštěvníci se tedy mimo filmů mohou těšit i na bohatý doprovodný program, kde na ně čekají tematické procházky, návštěva běžně nepřístupných prostor, koncerty podivuhodných hudebníků se spoustou udělátek, maringotka plná zvuku, videí a blikajících světýlek, prohlídky města plného vizuálního smogu, inspirační setkání mimo dokument a mnoho dalšího.

TO NEJLEPŠÍ Z EVROPSKÝCH FESTIVALŮ NA ELBE DOCKU
Festival zahájí španělská mysteriózní komedie Výhody cestování vlakem režiséra Aritze Morena. Příběh o Helze, která odváží manžela na psychiatrickou kliniku a poté se ve vlaku náhodně setkává s doktorem, který ji vypráví komplikovaný příběh o nebezpečném maniakovi, je uveden v rámci kategorie Best of. Ta představuje výběr těch nejlepších filmů debutujících režisérů ze světových festivalů. Jedním z nich je i debut německé režisérky Susanne Heinrich Melancholická dívka. Komedie o postmoderní společnosti je ódou na nihilismus v růžové a světle modré. Jak se může zvrtnout první rande, když vás zastaví policejní auto, ukazuje americká kriminální komedie Queen & Slim režisérky Meliny Matsoukas. Posledním filmem v kategorii je film Noctrune nizozemského režiséra Viktora van der Valka, který ve snímku balancuje na hranici fikce a reality. 

CENA PAVLA KOUTECKÉHO 2020
Neméně výraznou kategorií je i přehlídka filmů nominovaných na Cenu Pavla Kouteckého, která se zaměřuje na nejoriginálnější české dokumentární filmy roku. Letos se cena bude uvádět už po čtrnácté. O nejlepší dokumentární debut soutěží Film Morava, krásná zem III režiséra Petra Šprincla o moravské zombie apokalypse, citlivý snímek o klavíristovi Sólo od nedávno zesnulého režiséra Artemia Benkiho, dokument česko-švédské režisérky Grety Stocklassy Kiruna – překrásný nový svět o stěhování celého města na severu Švédska, snímek Adély Komrzý Viva video, video viva o videoartu v době totalitního režimu a hraniční dokument FREM Viery Čakányové plný těkavé kamery a sněhu.

DOPROVODNÝ PROGRAM 
Nedílnou součástí programu je doprovodný program, který představí především místní umělce, běžně nepřístupná místa v Ústí nad Labem a historicko-populární přednášky a debaty. Akreditovaní návštěvníci budou mít zajištěné místo na odborně vedených workshopech na téma manipulace ve videu, manipulace se zvukem a na prohlídce protiatomového krytu v Ústí nad Labem, který se díky festivalu poprvé otevře veřejnosti. 

ZAJISTĚTE SI SVÉ MÍSTO PŘED PLÁTNEM UŽ DNES
Se začátkem prázdnin byl zahájen i předprodej akreditací, nyní za výhodnou cenu 200 Kč pro dospělé a 150 Kč pro studenty. Jednotlivé vstupenky nebudou v prodeji, ale s včasně pořízenou akreditací se diváci dostanou na všechny projekce a doprovodné akce festivalu za cenu ani ne dvou běžných lístků do kina. Akreditace jsou k dispozici na goout.net.

Další informace naleznete na webu festivalu www.elbedock.cz

WATCH AND TRAVEL
Pro studenty a všechny, kdo se jimi cítí být, je připraven speciální balíček Watch and Travel. Na účastníky čekají kvalitní české a německé filmy, diskuze s tvůrci a porotou, přednášky a workshopy se zkušenými profesionály. A nezůstane se jen u filmu. Zájemci se mohou těšit na tematické procházky po Ústí nad Labem, návštěvu běžně nepřístupných prostor a setkání s místními umělci na akci Open párek. 

Účastníci mají zajištěné ubytování v Ústí na Labem a Drážďanech (včetně dopravy na místo), akreditaci a vstup na doprovodné akce. To vše za pouhých 399 Kč. Více informací najdete na elbedock.cz/watchandtravel.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Profilový obrázek
Počet článků : 565

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/wp-includes/random_compat/2020318-2-hh-88-p.html viva-awa.com
Zpět nahoru