Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Festival PAF rozjíždí VOD

Festival PAF rozjíždí VOD

PAF Olomouc 2020 (3.-6.12. 2020) / PAF HOME 2020 VOD (8.-13. 12. 2020) – TISKOVÁ ZPRÁVA –

V neděli 6. prosince skončila mezinárodní Přehlídka filmové animace a současného umění – PAF Olomouc s podtitulem Domino. Během prodlouženého víkendu představila více než čtyři desítky živě přenášených programových bloků. Přesunem dramaturgie do online prostředí spolu s výstavami ve veřejném prostoru města se tak organizátoři vyrovnali se situací způsobenou pandemií.

S programovými kameny festivalu si však diváci můžou hrát ještě týden: kurátorovaný výběr programu bude v rámci dočasné video-on-demand (VOD) platformy PAF Home přístupný od 8. 12. do 13. 12. 2020 na webu festivalu.

foto (c) PAF & Barbora Trnková

Do konce tohoto týdne uvede VOD platforma PAF Home na festivalovém webu (2020.pifpaf.cz) ke zhlédnutí přes 100 filmů v rámci kurátorsky připravených pásem a také výběr online programu festivalu, který byl živě streamovaný v průběhu uplynulého víkendu. K vidění tu budou jedinečné projekty, které vznikaly exkluzivně přímo pro PAF – např. audiovizuální performance britského dua Lol K, meditativní videoesej Greenery od belgického producenta ssalivy, nová performance experimentálního divadla D’epog PES VZOR PÁN, hudební a zvukové sety umělců a hudebníků (mj. Relax Kevin, New Magic Media a Romana Štětiny), jedinečná série rozhovorů mezi rostlinami z olomouckých skleníků a experimentálními filmy, jejichž koncepci pro PAF připravila německá kurátorka Suza Husse, nebo performance radikálního loutkového tělesa Televize Estráda. Zpřístupněné tu budou také výběry filmů v rámci projektu 100 let československé animace – mezi desítkami snímků se tu objevují díla Jana Švankmajera, Břetislava Pojara, Jiřího Trnky a dalších. Diváci tu najdou ale také kompletní záznam listopadového streamovaného festivalu PAF London

Platforma PAF Home bude přístupná pro držitele online vstupenky v ceně 199 Kč. 

„Rádi bychom dali příležitost zhlédnout program i těm, kteří to v době festivalu nestihli. Nabídneme rozšířenou verzi filmového programu a více než polovinu zaznamenaných diskusí a performancí – tento program bude možné vidět kdykoliv na festivalovém webu ve video-on-demand sekci PAF Home až do 13. prosince,“ říká k další fázi projektu programový ředitel PAFu Martin Mazanec. „Termín třetí adventní neděle jsme nezvolili náhodou, tento den totiž proběhne poslední letošní živě streamovaný festival z naší produkce – PAF New York,“ dodává Mazanec.

PAF HOME VOD
8.-13. 12. 2020
2020.pifpaf.cz
fb event

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru