Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Program Fresh Eye prozkoumá hranice mezi obrazem a zvukem

Program Fresh Eye prozkoumá hranice mezi obrazem a zvukem

Program Fresh Eye prozkoumá hranice mezi obrazem a zvukem

Jak může zvuk získávat barvu a tvar? Jakým procesem prošel vývoj elektronické hudby? Proč se ve vizuálním umění posledních desetiletí objevuje nový zájem o zvukovost? Na různé podoby vztahů mezi obrazem a zvukem se platforma Fresh Eye zaměří během nabitého programu, který se uskuteční v pondělí 31. května od 19 hodin prostřednictvím YouTube.

Ve spolupráci s nakladatelstvím ArtMap a filmovým portálem DAFilms.cz představí Fresh Eye nově vzniklou publikaci Zvuky, kódy, obrazy a nabídne přednášky teoretika nových médií Miloše Vojtěchovského a režisérky Johany Ožvold. Dvacet čtyři hodin před akcí budou navíc diváci moct na portálu DAFilms.cz zdarma zhlédnout dokumentární film The Sound Is Innocent.

Přednáškově-diskusní večer Obraz versus zvuk, který proběhne 31. května od 19 hodin na platformě YouTube, představí kolektivní monografii Zvuky kódy obrazy (ArtMap, 2021). Kniha čtenářům nabízí přehled přístupů ke zvuku a experimentu na poli volného umění na československé a české scéně během 20. a 21. století a ukazuje také práce několika desítek autorů, kteří v místním kontextu experimentovali se zvukem, sonifikací obrazu nebo vizualizací zvuku.

Jeden z editorů této publikace, teoretik nových médií Miloš Vojtěchovský, se pak v krátké přednášce bude zabývat novodobým obratem ke zvukovosti, jež vzniká jako reakce na přesycení všudypřítomnými obrazy. Divákům na příkladech ukáže díla autorů, kteří se tohoto fenoménu ve své umělecké práci dotýkají.

Druhou mluvčí večera se stane kurátorka Národního filmového archivu a režisérka Johana Ožvold, jež bude hovořit o svém dokumentárním filmu The Sound Is Innocent mapujícím současnou elektronickou hudební scénu. Hledat bude mimo jiné odpověď na otázku, co filmové zpracování tohoto materiálu vlastně přináší samotné komunitě a insiderům z oblasti, o níž film pojednává.

Snímek The Sound Is Innocent budou moct diváci díky spolupráci s filmovým portálem DAFilms.cz sledovat zdarma dvacet čtyři hodin před konáním programu Obraz versus zvuk, tedy od 30. května 19 hodin do 31. května 19 hodin. Přednáškově-diskusní program Obraz versus zvuk bude přenášen živě na YouTube kanálu platformy Fresh Eye a domovské stránce platformy.

Aktivity platformy Fresh Eye je možné dále sledovat na:

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru