Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » WAVE: Platforma Fresh Eye vyhlašuje workshopy o vizuálním aktivismu a hledá účastníky

WAVE: Platforma Fresh Eye vyhlašuje workshopy o vizuálním aktivismu a hledá účastníky

WAVE: Platforma Fresh Eye vyhlašuje workshopy o vizuálním aktivismu a hledá účastníky
Platforma pro studium vizuální kultury Fresh Eye ve spolupráci s vizuálním kritikem Nicholasem Mirzoeffem vyhlašuje výzvu k účasti na online programu WAVE: Workshops on Activism and Visuality in Europe. Účastníci budou během dvoudenního setkání úzce spolupracovat s inspirativními a vůdčími osobnostmi oboru, jakými jsou designér a kritik Justinien Tribillon, socioložka rasy Alana Lentin, politická filozofka Francesca Martinez Tagliavia či politická aktivistka Houria Bouteldja a seznámí se s fenomény, principy a strategiemi současného vizuálního aktivismu.

Dnešní člověk se dennodenně setkává s těžko kvantifikovatelným objemem vizuálních podnětů, z nichž některé pasivně přijímá, jiné aktivně vytváří. Tyto obrazy, produkované individuálními i institucionálními hráči s různými záměry, se stávají jedním ze zásadních činitelů při konstrukci osobního vnímání okolního světa. Je proto přirozené, že vizuality jako nástroje šíření svých idejí využívají v čím dál větší míře – a čím dál profesionálnějším způsobem – i nejrůznější aktivistická hnutí.

Jak lze téma vizuálního aktivismu uchopit teoreticky? A jak jej lze využít v praxi při řešení lidskoprávních a sociálních globálních problémů, jakými jsou rasismus, migrace nebo udržování komunitní paměti?

Program WAVE: Workshops on Activism and Visuality in Europe nabídne patnácti přihlášeným účastníkům možnost aktivně se zapojit do dvoudenního online setkání přinášejícího moderované diskuze, workshopy a také dvě veřejné přednášky.

O své zkušenosti z praxe vizuálního aktivismu se v nich vedle kritika vizuální kultury Nicholase Mirzoeffa podělí i další osobnosti z oblasti politického aktivismu, sociálních věd a uměleckého výzkumu: grafik a kritik Justinien Tribillon, socioložka rasy Alana Lentin, politická filozofka Francesca Martinez Tagliavia, politická aktivistka Houria Bouteldja a umělkyně Bahar Behbahani.

Průběh workshopu, jenž se pro přihlášené účastníky odehraje online ve dnech 19. a 20. listopadu 2021, bude dokumentován a vzniklá videa se spolu se záznamy z veřejných přednášek stanou součástí online knihovny dostupné na webových stránkách platformy Fresh Eye.

Projekt pořádá platforma Fresh Eye ve spolupráci s Nicholasem Mirzoeffem v návaznosti na přednášku Visual Thinking in Dangerous Times, jež se uskutečnila v roce 2019 jako součást vydání českého překladu Mirzoeffovy knihy Jak vidět svět (ArtMap).

PODMÍNKY ÚČASTI

Workshop je určen pro zájemce z řad pracovníků v kulturním, uměleckém, neziskovém a vzdělávacím sektoru, a to jak z Česka, tak z dalších zemí střední a východní Evropy. Účast na programu je zdarma.

K účasti na workshopu je možné přihlásit se prostřednictvím zaslání krátkého dopisu či videoeseje v anglickém jazyce, v němž zájemci přiblíží svůj vztah k oblasti vizuálního aktivismu. K přímé účasti na workshopech bude vybráno patnáct zájemkyň a zájemců.

Přihlášky lze posílat nejpozději do 15. října 2021 na adresu pavla@fresh-eye.cz.
Workshop se uskuteční online ve dnech 19. – 20. listopadu 2021.

V případě dotazů se zájemci mohou obracet na koordinátorku výzvy Pavlu Rouskovou prostřednictvím emailu pavla@fresh-eye.cz.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru