Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » IDF slaví 20 let na DAFilms

IDF slaví 20 let na DAFilms

IDF slaví 20 let na DAFilms
Tento rok slaví Institut dokumentárního filmu 20 let od svého založení. Spolu s DAFilms pro tuto příležitost vybral 20 snímků, které představují rozmanité tváře středo- a východoevropského dokumentu a zároveň nabízí průřez aktivitami IDF, v nichž tyto filmy byly podpořeny a uvedeny. Sledujte speciál online na DAFilms!

Ve výběru nechybí na Oscara nominovaný Králík po berlínsku (2009) Bartosze Konopky, který prošel workshopem Ex Oriente Film, stejně jako cenami ověnčené Slepé lásky (2008) Juraje Lehotského. Švéd v žigulíku (2017) Petra Horkého a Wall of Death, and All That (2016) Mladena Kovačeviće odstartovaly svou úspěšnou cestu na East Doc Platform. Zastoupena v této kolekci je také tvorba gruzínské filmařky Salomé Jashi, jejíž dva výjimečné snímky, Bakhmaro (2011) a Oslnivý svit soumraku (2016), byly nominovány na cenu Silver Eye pro nejlepší film trhu East Silver. Chybět pochopitelně nemůže ani vítězný snímek Pod sluncem tma (2011) Martina Marečka o elektrifikaci zambijské osady dvěma českými experty.

Nejnovější tvorbu zastupují filmy, které zabodovaly na evropských festivalech: V zajetí (2017) režisérky Bernadett Tuzy-Ritter, zblízka sledující domácí otroctví v Maďarsku, Srbenka (2018) Nebojši Šlijepševiće, Svědkové Putinovi (2018) Vitalije Manského a elektronickou hudební scénu svérazně mapující The Sound Is Innocent (2019) Johany Ožvold. Všechny tyto filmy uvedl v alternativní distribuci na netradičních místech projekt IDF KineDok.

Oslavte spolu s námi 20 let Institutu dokumentárního filmu!

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 98

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru