Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Další festivalové tipy z Jednoho světa

Další festivalové tipy z Jednoho světa

Další festivalové tipy z Jednoho světa

Všech 101 filmů uváděných na festivalu Jeden svět si můžete přehrát v nové videotéce a na Facebooku a YouTube kanálu na vás čekají debaty s tvůrci a odborníky.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět se kvůli epidemické situaci tento rok poprvé přesunul do online prostředí. Na tradiční společné projekce a doprovodné akce tak sice budeme muset počkat až na Letní festivalové dny, všechno zlé je ale k něčemu dobré. Díky nové videotéce, která na vás čeká na webových stránkách festivalu, si totiž můžete všechny letošní snímky vychutnat už nyní klidně přímo u vás v obýváku. Pokud chcete o vzniku a tématech jednotlivých snímků vědět více, určitě si pusťte i debaty s tvůrci a odborníky, které najdete na Facebooku Jednoho světa Olomouc a festivalovém YouTube kanálu. Které z titulů byste rozhodně neměli minout? Festivaloví dramaturgové pro vás mají několik tipů.

Jak Bůh hledal Karla

Lehce provokativním způsobem popisuje road movie Víta Klusáka Jak Bůh hledal Karla realitu dnešních dní v silně katolickém Polsku. Snímek hledající jádra problémů, které zemi v posledních letech zmítají, zaujme nejen stylem zpracování, ale i snahou porovnat aktuální polská trápení s těmi českými. 

Přestaňte nás točit

Neustále se zvětšující kulturní a sociální rozdíly mezi vyspělou Evropou a chudou Afrikou zachycuje v dokumentu Přestaňte nás točit nizozemský režisér Joris Postema. Kdy se nůžky začaly nejvíce rozevírat a jaké to je pobývat na stejném území s těmi, se kterými kromě příslušnosti k lidskému rodu nemáte téměř nic společného?

Naše generace Z

Britský projekt Naše generace Z líčí fascinující vývoj světa od představení prvního iPhonu v roce 2007 až k vzniku dnešního technologického impéria, kde je vlastnictví mobilního telefonu jednou ze základních lidských potřeb. Jak technika v současné, obrovsky zrychlené době působí na naše duševní zdraví? A kam svět při zachování tohoto stavu směřuje? Na to se snaží nalézt odpověď režisérka Liz Smith společně se špičkovými odborníky v oborech neurovědy a behaviorální psychologie. 

V případě všech titulů si můžete poslechnout debatu s tvůrci filmu, které jsou na festivalovém Facebooku a YouTube kanálu. Všech 101 filmů bude ve festivalové videotéce dostupných až do 6. června.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 840

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru