Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Shledání s REC FESTem. Mezinárodní festival krátkých filmů se vrací do Zlína

Shledání s REC FESTem. Mezinárodní festival krátkých filmů se vrací do Zlína

Shledání s REC FESTem. Mezinárodní festival krátkých filmů se vrací do Zlína

Ve dnech 14.–16. 12. 2021 proběhne ve Zlínském klubu 204 sedmý ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů REC FEST. Třídenní akce pořádaná studujícími z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nabídne výběr krátkometrážních snímků ze zahraničních i českých filmových škol, pestrý doprovodný program a vzdělávací workshopy. To vše se vstupem zdarma.

“Podtitul letošního ročníku – SHLEDÁNÍ – je vyjádřením naděje a radosti z možnosti opětovného setkání s naším publikem, které bylo kvůli pandemii o minulý ročník REC FESTu ochuzeno. Návštěvníkům a návštěvnicím tak nabídneme plnohodnotný festivalový program doplněný o doprovodné akce, workshopy, opening party v klubu Sklep 33 a finální afterparty v klubu Flip,” říká výkonný ředitel festivalu František eF. Horvát

V rámci mezinárodní soutěže uvede REC FEST pásma krátkých filmů ze čtyř prestižních evropských filmových škol – VŠMU Bratislava, UNATC Bukurešť, Filmakademie Wien a Filmakademie Baden-Württemberg v Ludwigsburgu. O vítězi hlavní ceny bude rozhodovat tříčlenná porota, v níž usedne filmová kritička Kristina Roháčková, člen programového týmu DAFilms Martin Černý a slovenský estetik zabývající se popkulturou Martin Boszorád. Svou cenu udělí i studentská porota složená ze studujících Fakulty multimediálních komunikací.

Přítomní diváci a divačky budou svými hlasy rozhodovat o vítězném titulu soutěže českých krátkých filmů. “Z celkového počtu 84 přihlášených bylo do soutěže vybráno 19 snímků. Výběrová porota zhlédla celkem 18 a půl hodin materiálu, z něhož sestavila čtyřhodinové maratonové pásmo, které doplní hodinový půlnoční speciál, kde budou mimo soutěž uvedeny další tři snímky,” říká umělecká ředitelka REC FESTu Jana Bébarová. “Celkově bude v programu zastoupena produkce z šesti českých škol – UTB, FAMU, FAMO, Západočeské univerzity v Plzni, Slezské univerzity v Opavě a Vyšší odborné školy publicistiky v Praze,” dodává. 

Součástí programu bude rovněž výběrové pásmo z REC FESTu 2020, který se kvůli pandemii neuskutečnil, tradiční retrospektivní pásmo filmů vzniklých napříč historií ateliéru Audiovizuální tvorba FMK UTB a také snímky, které studující ateliéru Audiovizuální tvorba natočili během lockdownu na jaře 2020. Ty budou uvedeny na slavnostním zahájení ve Zlínském klubu 204 v úterý 14. 12. v pásmu příznačně nazvaném “Obrazy nouzového světa.”

“Jsme rádi, že na náš festival přijali pozvání respektované osobnosti z filmové praxe – manažerka realizace hrané tvorby České televize Veronika Slámová a grafický designér, někdejší kreativní ředitel TV Nova Alan Záruba, kteří v rámci doprovodného programu ve středu a ve čtvrtek dopoledne povedou odborné workshopy,” doplňuje výkonný ředitel festivalu František eF. Horvát

Celý program REC FESTu je veřejnosti přístupný zdarma

Pro další informace o programu REC FESTu sledujte webové stránky festivalu www.recfest21.cz a sociální sítě (Facebook, Instagram).

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 702

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
Zpět nahoru