Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Mezinárodní filmový festival studentů teorie audiovize Zlatý voči je zpět

Mezinárodní filmový festival studentů teorie audiovize Zlatý voči je zpět

Mezinárodní filmový festival studentů teorie audiovize Zlatý voči je zpět

Zlatý voči se již podruhé netradičně vrací v zářijovém termínu, a to konkrétně 16. a 17. září. Centrem 26. ročníku se stanou multifunkční prostory letenského Café Tvaroh ve Šmeralově ulici 272/22. Festival letos nese téma GAZE a tak jako každoročně nepřináší pouze pestrý filmový program plný nejnovějších projektů českých i zahraničních audiovizuálních teoretiků, ale i dvoudenní bohatý off-program.

Letos se filmová náplň festivalu skládá celkem ze šesti promítacích bloků. Jako vždy mají Zlatý voči mezinárodní charakter, a tak jsou čtyři ze sekcí složeny výhradně ze zahraničních audiovizuálních počinů. První blok s názvem TRANZ představí experimentální, vizuálně uhrančivé snímky z Německa a Kanady. Sekce HARDCORE svou zneklidňující estetikou a rozplétáním klíčových otázek dnešního světa osloví hlavně náročnějšího diváka. Odlehčení nabídnou bloky HOMIES a FEELS. HOMIES přináší filmy nadějných českých tvůrců, zatímco FEELS je sekcí plnou niterných snímků, tematizujících tabuizované aspekty společnosti. Na závěr festival nabídne sekci audiovizuálních esejí vzniklých na domácí půdě Katedry filmových studií a také nekonvenční blok OFFBEAT, ve kterém programový tým shromáždil nejkurióznější výběr z letošních přihlášených snímků.

Soutěžní snímky bude hodnotit odborná porota složená z nově příchozí pedagožky Katedry filmových studií Lucie Česálkové, ředitele Národního filmového archivu Michala Breganta, teoretika game studies Jana Švelcha a filmového kritika a dramaturga Víta Schmarce. Soutěžit se bude celkem v 5 kategoriích – nejlepší experiment, nejlepší dokument, nově i nejlepší audiovizuální esej, divácká cena a nakonec hlavní cena festivalu.

Tradičně nás čekají i dvě podnětné debaty. První z debat se odehraje na téma SELF GAZE: Reflexe současné umělecké kritiky. Nad stavem současné kritiky na české kulturní scéně budou diskutovat hudební publicista Pavel Turek, všestranná umělkyně Johana Ožvold a vedoucí Katedry filmových studií Kateřina Svatoňová. Celou debatu povede jeden z porotců Vít Schmarc.

Druhý festivalový den budou neméně zajímaví hosté debatovat o stále sílícím fenoménu dragu. Přímý vhled do české dragové scény nabídne populární drag queen Just Karen a podhled z druhé strany spektra drag king Rudy Dudy. Fan základnu budou v diskuzi zastupovat filmoví kritici a drag nadšenci, Aleš Stuchlý a Antonín Tesař. Moderace se ujme studentka Katedry filmových studií a publicistka Pepuna Chaloupková.

Nebude chybět ani bohatý hudební off-program. První večer odstartuje hudební dívčí duo MEDA, které kombinuje poezii a akustickou hru na kytaru. Následovat bude neméně inovativní vystoupení Skuliaka Maniaka, doplněné projekcí umělcových maleb z jím vytvořeného fikčního světa Zbulingu. Po zbulingské vsuvce vystoupí dj Deleuze, který k tradici Vočí již neodmyslitelně patří. 

Druhý večer otevře pražská garage-rocková kapela Red Torch, která mimo jiné  představí hudbu z jejich nové desky My fridge is in pain. Následovat bude vj techno set od slovenského interpreta 3ever. Večer zakončí nekonvenční dj duo Pudovkinova Máma.

Akci pořádají studenti Katedry filmových studií Univerzity Karlovy v Praze a veškerý program je otevřen široké veřejnosti. Vstupné je dobrovolné.

Více informací naleznete na: www.zlatyvoci.cz, facebok.com/zlatyvoci a také na  https://www.instagram.com/zlaty_voci/

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 959

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru