Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Vítězem 14. ročníku festivalu Ostrava Kamera Oko je film Kdo tomu brání

Vítězem 14. ročníku festivalu Ostrava Kamera Oko je film Kdo tomu brání

Vítězem 14. ročníku festivalu Ostrava Kamera Oko je film Kdo tomu brání

Čtrnáctý ročník mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko (OKO) s podtitulem Pod dlažbou je pláž! promítl víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků, několik tematických projekcí, uspořádal masterclasses a audiovizuální noc. V Oficiálním výběru, hlavní soutěži festivalu, ocenil film Kdo tomu brání režiséra, scénáristy a kameramana Jonáse Trueby. Zvláštní cenu poroty si odnesl snímek Národ statečných kameramana Vasca Viana. Festival, který letos navštívilo přes 650 diváků, proběhl od 28. září do 2. října 2022.

Porota ve složení Edita Kainrathová, Nelisa Alcalde a Harsimran Kaur Anand ocenila film Kdo tomu brání (Quién lo impide, r. Jonás Trueba, 2021). Na časosběrném dokumentárním kolosu a křehkém portrétu mladé generace ocenila „nenucenou poutavost a jemnou nadčasovost.” Zároveň porota složená výhradně z kameramanek udělila Zvláštní cenu za technickou preciznost ve filmu Národ statečných (Nação valente, r. Carlos Conceição, 2022), který ukazuje svět očima okupanta vyslaného na území, které má před jeho vlastními obyvateli bránit. Kameramana Vasca Viana porota ocenila „za filmovou brilantnost v netradičním válečném příběhu, kde vytvořil a zachytil mimořádnou atmosféru podtrženou skvělými hereckými výkony”.

Patnáctý ročník festivalu Ostrava Kamera Oko začne 27. září 2023.

Ostrava Kamera Oko 2022 v kostce
Program se skládal z Oficiálního a Kurátorského výběru, Krátkometrážní soutěže a audiovizuálního večera. Promítalo se v galerii PLATO Ostrava, Minikinu, v kinu Etáž a nově otevřených Městských jatkách. Vedle filmového programu se odehrály speciální tematické eventy a masterclasses. Pro odborníky festival nabízí industry program, jehož součástí byla location tour přístupná i pro veřejnost.

OKO 2022 se konalo za finanční podpory SFK, MK ČR, Ostrava!!! a MSK.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 916

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru