Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Cenu ELBE DOCK získal krátký film Pokoj

Cenu ELBE DOCK získal krátký film Pokoj

Cenu ELBE DOCK získal krátký film Pokoj

Cenu ELBE DOCK získal hraný film Pokoj (v originále after a room) švýcarské režisérky Naomi Pacifique. Cena je určena pro začínající režiséry hraných, animovaných i dokumentárních filmů ze střední Evropy. Celkem se do soutěže přihlásilo 387 snímků. V porotě zasedla dramaturgyně Anifilmu Malvína Balvínová, spoluředitelka FILMFEST DRESDEN Anne Gaschütz, producentka Steffi Rostoski a producentka Julie Žáčková. Poslední jmenovaná při neformálním zakončení festivalu 21. 5. v německých Drážďanech v prostorách bývalého nákladového nádraží GEH8 vysvětlila rozhodnutí poroty: „V autentické a strhující atmosféře jsou zkoumána témata body image a vlastní identity, která zůstanou v divákovi silně zakořeněna dlouho po zhlédnutí filmu.“ Snímek byl mimo jiné již dříve oceněn na festivalu v Locarnu.

Mezi 15 nominovanými filmy se objevily také 4 české: Can You Still Feel the Butterflies? (režie: Radek Brousil, Kryštof Hlůže), Ospalky (režie: Kateřina Hroníková), Příběh hrůzostrašné Eliz (režie: Eliška Kováříková, Adam Struhala) a Sestry (režie: Andrea Szelesová).

Pokoj (after a room, 2021, 21 min.)
Ve filmu švýcarské režisérky Naomi Pacifique, která se zároveň zhostila i hlavní role, nahlížíme do pokoje, který je neuspořádaným, leč útulným vesmírem dvojice, jejichž společné noci se zdají být nekonečnými. Navzdory tomu, že se pár po bytě pohybuje beze studu z vlastní nahoty, tušíme, že uvnitř sebe Naomi s čímsi bojuje. Hrdinčina současná zádumčivost je stavěna do kontrastu s její nenucenou hravostí předškolního věku, kterou film zpřítomňuje za pomoci starých home-videí. Dokáže se Naomi napojit na svoje dřívější bezprostřední já?
 
Naomi Pacifique
Naomi Pacifique je švýcarská multidisciplinární umělkyně. Na Oxfordské univerzitě vystudovala magisterský program v oboru kreativního psaní a na London Film School získala magisterský titul v oboru filmová tvorba. Její absolventský film after a room měl premiéru na 74. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Locarnu v sekci Pardi di Domani. Její poslední krátký film Filipiñana, na němž se podílela v roli producentky a pomocné režisérky, obdržel na 70. Berlinale Stříbrného medvěda od poroty krátkých filmů.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 916

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru