Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Začíná FAMUFEST s3tk8ní, vršovické Kino Pilotů ožije studentskou tvorbou

Začíná FAMUFEST s3tk8ní, vršovické Kino Pilotů ožije studentskou tvorbou

Začíná FAMUFEST s3tk8ní, vršovické Kino Pilotů ožije studentskou tvorbou

Už tuto středu v pražských Vršovicích startuje osmatřicátý ročník festivalu studentských filmů FAMUFEST. Od 30. března do 3. dubna bude odpromítáno přes 62 snímků, a to nejen těch studentských. Na chuť si přijdou i návštěvníci, kteří filmem nežijí. Organizátoři z Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze si pro ně připravili výstavu, přednášky, workshopy, koncerty, scénická čtení a mnohem víc.

V Kině Pilotů budou promítány projekční bloky tvořené filmy studentů FAMU. Celkem 62 filmů dramaturgové rozdělili do 9 bloků na základě společných témat. Návštěvníci tak budou moci zhlédnout bloky Gin & Tonic, Pejsek & Kočička, Home & Alone a další. Specialitou bude projekce Pivo s Bélou, která představí studentské filmy z podzimního mentoringového programu režiséra Bély Tarra. Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani Famu versus La Fémis, projekci studentských filmů z prestižní francouzské školy La Fémis, jejichž autoři na festival osobně přijedou. Na festival přijede i mladá německá režisérka Leonie Krippendorff a uvede svůj film Smyčka. Dalšími hosty festivalu budou přední evropské producentky Klaudie Smieja-Rostworowská, která stojí za filmy jako Ada či Šarlatán, a Dyveke Graver, jejíž poslední produkovaný snímek Nejhorší člověk na světě je nominovaný na Oscara. V diskuzi představí různé přístupy k evropským koprodukcím.

V kulturním centru Vzlet proběhnou workshopy, scénické čtení, část výstavy i zakončovací ceremoniál. V sobotu ve zdejší kavárně proběhne scénické čtení fragmentů scénáře nedokončeného druhého dílu kultovních Sedmikrásek, který společně napsaly Věra Chytilová a Ester Krumbachová v roce 1990. Práce studentů a studentek Katedry scénáristiky a dramaturgie představí formou scénických čtení a performance projekt KinoKabaret, který se letos v rámci FAMUFESTu koná potřetí.

Svět HUB se v pátek a sobotu promění v centrum industry programu. Uskuteční se zde celkem osm diskuzí a přednášek nejen ze světa audiovize. Od Pitchingu magisterských projektů studentů produkce, přes přednášku Ne!musíš to vydržet týkající se vhodného chování (nejen) na akademické půdě, po debatu Výuka herního designu napříč školami. Otázku kvality českých post-produkčních studií a talentu zvukařů a zvukařek zodpoví přednáška Český zvuk v zahraničních filmech. V rámci diskuze Váš podcast v moři podcastů se návštěvníci dozví, jaké různé žánry v rámci podcastů vznikají a jak auditivní rovina ovlivňuje zážitek posluchačů. Přednáška Canon: Fotografovo workflow odhalí, co se skrývá pod pokličkou fotografování, a to od komunikace s klientem po odevzdání výstupu a fakturaci. V rámci panelové diskuse Hudební blok: Chceš skládat hudbu pro film? budou účastníkům přiblíženy specifické aspekty hudební tvorby pro studentský film. Praktický workshop Jak pečovat o své duševní zdraví? představí tipy, jak se vyrovnat s vysokou psychickou zátěží nejen ve filmovém průmyslu.

Přestože se jedná o filmový festival, tak si na své přijdou i hudební fanoušci. V Café V Lese během tří večerů zazní indie, synth-pop, elektronika, rap i techno. První večer zahrají demowave, Metastavy a Gondor Flames. Ve čtvrtek se na stage postaví představitelé elektronické underground hudby Expand Collapse & Aras, Oliver Torr, Evil Medvěd a Freddie Hudson. V pátek se klub rozezní hudbou dvojice Méta Monde, která v roce 2021 vyhrála soutěž Startér Radia Wave, Good Times Only a Mutanti Hledaj Východisko. Hudební program vyvrcholí v sobotu v Ankali a Planetě Za, kde zahrají Lotus Wash, Amphibian Records, Malachi Constant a další.

Bad Flash Bar bude fungovat jako hlavní meeting point, návštěvníci se v něm osvěží speciálním festivalovým pivem a nebo si vyrobí vlastní festivalový merch. V Bad Flashi a ve výlohách dalších kaváren a obchodů v okolí Krymské bude také probíhat výstava fotografií a uměleckých děl studentů FAMU..

Kompletní program najdete na www.famufest.cz. Akreditace jsou již nyní k dostání na platformě www.famufest.cz.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 959

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru