Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Festivalový víkend na Finále Plzeň: hvězdy a vyprodané projekce

Festivalový víkend na Finále Plzeň: hvězdy a vyprodané projekce

Festivalový víkend na Finále Plzeň: hvězdy a vyprodané projekce

V pátek 23. září začal 35. ročník festivalu Finále Plzeň zaměřeného na českou a koprodukční filmovou tvorbu. Slavnostním zahájením provedli diváky moderátoři Petr Vančura a Ester Geislerová. Zahajovacím filmem se stal výpravný historický snímek o životě hudebního skladatele Josefa Myslivečka Il Boemo v hlavní roli s Vojtěchem Dykem. Film, který měli návštěvníci festivalu možnost vidět jako první v České republice po jeho světové premiéře na festivalu v San Sebastianu, uvedl režisér Petr Václav. Snímek Il Boemo přijalo festivalové publikum velmi vřele, vzhledem ke dvěma vyprodaným projekcím bylo ještě přidáno jedno promítání na středu 28. září od 19.30.

Festivalový víkend
Režisér Jan Hřebejk přijel v pátek na Finále se svou novou minisérií Pozadí událostí, která je momentálně k vidění v České televizi. Uvést své filmy přijeli také Petra Špalková, Hana Vagnerová, Šimon Holý, Stanislav Majer, Elizaveta Maximová, Jakub Štáfek, Lenka Krobotová, Štěpán Kozub a další. 

V sobotu měli festivaloví návštěvníci možnost vidět teenage seriál TBH s tématem šikany a také životopisnou minisérii Iveta, dokument Michael Kocáb – rocker versus politik, filmy Oběť, Hranice lásky nebo Jan Žižka, který se festivalovým návštěvníkům představí ještě v jedné přidané projekci 27.9. ve 22 hodin.

V neděli proběhly mj. projekce filmů Slovo, Světlonoc či Banger. Film Spolu přijeli uvést režiséři David Laňka a Martin Muller a herci Štěpán Kozub a Veronika Žilková.

Na festivalu také probíhají akce určené filmovým profesionálům. Své aktivity představili českým filmařům zástupci festivalů Giornate degli Autori, Tallinn Black Nights Film Festival, Berlinale, Transilvania IFF, Cottbus Film Festival, Riga IFF a Trieste FF,sales agenti Level K a Pluto Film, koprodukční trhy Connecting Cottbus nebo New Horizons, ale i producenti z Polska, Lotyšska, Slovinska, Maďarska či Srbska v rámci industry programu Czech Film Springboard. Proběhla prezentace vítězných krátkých filmů režijního workshopu v rámci Young Academy nebo také diskuze o databázi ACTORSMAP a herecké sebeprezentaci. 

Tip na akci z doprovodného programu Finále Plzeň 
V rámci doprovodného programu se konají 27. září a 28. září ve 20 hodin také procházky s Pamětí národa po místech v Plzni, která mapují stopy plzeňských odbojářů. Mezi centrem a periferií, tam, kde se odboji dařilo nejlépe. Účastník bude objevovat místa, kde přebývali členové výsadků Anthropoid a Silver A, půjde po stopách osvobození v květnu 1945. Zástupce organizace Paměť národa také vysvětlí dobový význam Plzně. Součástí procházky jsou i videoprojekce na domy. Sraz na procházky je před Měšťanskou besedou v Kopeckého sadech 13.

Slavnostní zakončení 35. Finále Plzeň
Slavnostní zakončení festivalu proběhne 28. září, kdy budou vítězné filmy oceněny Zlatým ledňáčkem, který je udělován v pěti soutěžních sekcích (Nejlepší celovečerní hraný a animovaný film, Nejlepší dokumentární film, Nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii “seriálová tvorba”, Nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii “film a minisérie” a Nejlepší krátký studentský film). O cenu se uchází čtyřicet adeptů. O vítězích rozhodnou mezinárodní poroty složené ze zahraničních filmových profesionálů a studentské poroty ze Západočeské univerzity v Plzni.

Aktuální dění na festivalu je možné sledovat na Facebooku a Instagramu.

Další fotografie najdete ZDE.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 951

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru