Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava spustil prodej Early bird akreditací na 26. ročník. Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy*tky. Ji.hlava také letos podruhé udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu. Knihy je možné do soutěže přihlásit do 31. května.

Přípravy na 26. ročník dokumentární Ji.hlavy jsou v plném proudu. I letos se návštěvníci mohou těšit na hybridní podobu festivalu: proběhne fyzicky i online.

Dokumentární filmy rozbíjejí zjednodušené vnímání světa a ukazují nám podstatu mnoha věcí, politických i osobních. Ji.hlava je vždy místem pro objevování, dialog a společná setkání. Už teď se na to všechno těšíme!“ říká ředitel festivalu Marek Hovorka.

Cenově nejvýhodnější Early bird akreditace na festival nyní vyjde na 500 korun a platí jako plnohodnotná vstupenka na fyzickou část festivalu, na diskusní platformu Inspirační fórum a také na program Ji.hlavy online. O stovku levněji pak vyjde akreditace těm, kteří chtějí přijet na festival fyzicky a nebudou mít zájem o vstup na Ji.hlavu online. 

Z každé zakoupené akreditace zašle Ji.hlava 50 korun na konto sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který podporuje ukrajinské dokumentaristy*tky natáčející filmy o ruské invazi ve své zemi. Finance budou použity na technické vybavení, zázemí a základní potřeby filmařů*řek. Za akreditaci bude možné zaplatit i více. Vše nad minimální cenu akreditace poputuje na konto ukrajinské sbírky. Podrobné informace zde.

Screenshot Inspiračního fóra s Judith Butler a Davidem Abramem

Kdo se nemůže dočkat debat Inspiračního fóra, může si už teď poslechnout třetí řadu podcastu Screenshot. Ten v šesti epizodách představí šest inspirativních myslitelů*ek současnosti, šest nejzajímavějších hostů*ek loňského Inspiračního fóra. Aktuálně je možné si poslechnout tři díly: s legendou z oboru gender studies Judith Butler, s americkým ekologem Davidem Abramem a s kanadským filozofem Nickem Srnickem.

„Činíme náš svět neobyvatelným a často se tak děje ve jménu osobní svobody, která bývá považována za nejvyšší hodnotu. Některé podoby osobní svobody je třeba chápat jako sílu, která je schopná ničit svět,“ říká například Butler v první epizodě.

Mezi dalšími hosty Screenshotu pak bude profesorka digitální politiky Jeanette Hofmann, bioložka Monica Gagliano nebo ekonomka Carlota Sanz Ruiz. Jednotlivými epizodami provede posluchače*ky publicista a antropolog Lukáš Senft.

Screenshot nabízí také speciály: záznamy vybraných debat Inspiračního fóra. Screenshot Inspiračního fóra vychází každou středu na webu zde, na podcastových platformách Apple Podcast, Google Podcast a Spotify a také v Deníku Referendum.

Hledá se nejlepší dokumentární kniha!

Už podruhé udělí Ji.hlava Cenu za nejlepší dokumentární knihu. „Loňský ročník nás překvapil množstvím skvělých knih. Chceme upozornit na širokou škálu přístupů, které mohou vytvářet dokumentární dílo. Od prózy, přes fotografickou publikaci až po antropologickou studii a true-crime investigativu,“ vysvětluje Hovorka. Knihy do soutěže je možné nominovat do 31. května. Více informací zde.

Vítězná kniha bude vyhlášena na slavnostním zahájení šestadvacáté Ji.hlavy a odměněna částkou 30 tisíc korun.

Vítězem loňského a zároveň prvního ročníku Ceny za nejlepší dokumentární knihu se stala sbírka textů Miroslava Nevrlého Zašlá chuť morušek / Cestovní zpráva čarodějova učně. Vítěze vybrala čtyřčlenná porota, ve které zasedla dokumentaristka Apolena Rychlíková, nakladatelka Tereza Horváthová, scénárista Lukáš Senft a literární kritik Radim Kopáč.

26. MFDF Ji.hlava proběhne 25. – 30. října 2022.

EARLY BIRD akreditace (Ji.hlava fyzicky + Inspirační fórum + Ji.hlava Online) vyjde na 500 Kč. Za EARLY BIRD akreditaci (Ji.hlava fyzicky + Inspirační fórum) návštěvníci zaplatí 400 Kč. Tyto cenově nejvýhodnější akreditace bude možné koupit do 30. června. Pokud se rozhodnete za akreditaci zaplatit více, k 50 Kč na sbírku přidáme i vše, co věnujete nad minimální cenu akreditace.

Více informací na www.ji-hlava.cz, na festivalovém Facebooku, Instagramu nebo Twitteru

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 949

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru