Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » „Pamatuji si, ale nevzpomínám si na to“, zní motto letošního Marienbad Film Festivalu

„Pamatuji si, ale nevzpomínám si na to“, zní motto letošního Marienbad Film Festivalu

„Pamatuji si, ale nevzpomínám si na to“, zní motto letošního Marienbad Film Festivalu

Mezinárodní festival věnovaný experimentálním a nezávislým filmům Marienbad se uskuteční v termínu od 7. do 10. července v mariánskolázeňském hotelu Lesní Mlýn ‒ Donbas.

Pamatuji si, ale nevzpomínám si na to,“ píše Petr Kabeš v básni, která se stala tématem 7. ročníku Marienbad Film Festivalu. „Potkali jsme se Loni v Marienbadu, na Donbase? Známe se vůbec?“  Letošní ročník odkrývá vrstvy paměti, filmových archivů a sedimentů, aby promlouval o unikající současnosti. 

Festival i tento rok bude vytvářet novou vrstvu paměti Lesního mlýna ‒ Donbas, hotelu, který třicet let chátral a nyní se stává oblíbeným kulturním centrem Mariánských Lázní.

Filmový program je tento rok rozdělen do tří sekcí. Výběr / Selection prezentuje hosty z různých kontextů filmového experimentu formou masterclass, retrospektiv a místně specifických projektů, Forum Marienbad uvede nejlepší projekty z otevřené výzvy formou přehlídky a sekce Vzory / Masters představí výběr celovečerních filmů od etablovaných filmařů, kteří vnáší experiment do mainstreamu umělecké kinematografie.

Film se volně prolíná s hudebním programem. V rámci něj vystoupí několik umělců, kteří experimentují se zvukem, hrají z grafických partitur nebo propojují hudbu s živými vizuálními performancemi. Jedním z takových hostů letošního ročníku bude Petr Vrba, neúnavný multiinstrumentalista a improvizátor, který uvede projekty LyrArkestra a Boyse. Festival také představí hudbu výrazných umělců české alternativní scény – Floex, Viah, St. Jakob nebo techno kolektiv KMEN.

Festivalové abonmá zahrnující kompletní filmový i hudební program lze do konce dubna zakoupit na goout.net za 250 Kč, následně za 500 Kč.

Do konce dubna je také možné přihlašovat audiovizuální projekty experimentální povahy v rámci Open Callu sekce Forum Marienbad. 

Více informací na webu festivalu.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 941

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru