Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » SUNDANCE 2022: Mimosoutěžní premiéry (část 2.)

SUNDANCE 2022: Mimosoutěžní premiéry (část 2.)

SUNDANCE 2022: Mimosoutěžní premiéry (část 2.)

6. ZPRÁVA o Sundance Film Festivalu (20.–30. 1. 2022) – JANA BÉBAROVÁ

V minulém textu jsem představovala deset snímků, s nimiž se v roce 2022 pojí velká očekávání a které budou v mimosoutěžní premiéře uvedeny na Sundance Film Festivalu. Druhou polovinu z dvaceti titulů v sekci PREMIERES představuji níže.

Zařazení do programu se dočkal celovečerní režijní debut herce Jesseho Eisenberga When You Finish Saving the World, který natočil podle své stejnojmenné předlohy pro Audible Original. V nadčasovém příběhu o generační propasti mezi středoškolákem Ziggym a jeho upjaté matce Evelyn se představí Finn Wolfhard a Julianne Moore.

Osobně jsem velmi zvědavá na dokument We Need To Talk About Cosby o jedné z nejznámějších černošských celebrit v Americe, jejíž image populárního komika demaskovala medializovaná kauza, která ukázala jeho tvář sexuálního predátora. Čtyřdílnou dokumentární sérii o Billu Cosbym pro Showtime natočil W. Kamau Bell, známý především jako stand-up komik a tvář dokumentárního seriálu CNN United Shades of America.

Dalšího muže, za jehož statusem celebrity se skrývá rozporuplná osoba, představí v celovečerním dokumentárním debutu 2nd Chance uznávaný íránsko-americký režisér Ramin Bahrani (Bílý tygr). 2nd Chance pojednává o Richardu Davisovi, majiteli jedné z největších společností vyrábějících neprůstřelné vesty – bezohledném lháři, který sice zachránil tisíce životů, ale zároveň jich ohrozil ještě více.

Dokumentární debut bude mít v programu i herečka, režisérka a producentka Eva Longoria Bastón. Skrze archivní záběry a rozhovory s někdejšími aktéry zachycuje La Guerra Civil jeden z největších sportovních momentů 90. let, kdy Oscar De La Hoya, charismatický „zlatý chlapec“ z východního Los Angeles vyzval boxerskou legendu mexického původu Julia Césara Cháveze.

Režijní debut Tig Notaro a Stephanie Allynne, intimní milostné drama Am I OK?, bude pojednávat o nejlepších kamarádkách (Dakota Johnson a Sonoya Mizuno), do jejichž přátelství zasáhne coming out jedné z nich. Thriller Emily the Criminal v režii Johna Pattona Forda naopak představí herečku Aubrey Plaza v roli zadlužené ženy, jež se v zoufalé snaze vyřešit svou nelehkou životní situaci dostává až do losangeleského podsvětí.

Rebecca Hall ztvárňuje hlavní roli v „surrealistickém a hluboce znepokojivém filmu, v němž se mísí drama a horor“. Pod názvem Resurrection jej natočil brooklynský scenárista a režisér Andrew Semans, který jako mužského antagonistu-stalkera ústřední hrdinky obsadil Tima Rotha.

Newyorská spisovatelka, režisérka, herečka a producentka Lena Dunham, která je důležitou ikonou nezávislé filmové scény, se po jedenácti letech od svého posledního celovečerního počinu Nábyteček (2010) vrací s novým filmem. Skrze traumatizovanou postavu šestadvacetileté dívky z LA v Sharp Stick vypráví příběh o cestě k sebepoznání, který „odvážně vypovídá o pozitivním přístupu k tělu a sexu“.

My Old School je prvotinou skotského režiséra Jona McLeoda, jenž vrací do své staré školy v Glasgow, aby se nostalgicky podíval na zvláštní, ale pravdivý příběh svého bývalého spolužáka Brandona Leeho, přičemž v jeho vykreslení pracuje mj. s dobově specifickou animací. Prvky mockumentu v náboženské satiře Honk for Jesus. Save Your Soul naopak využívají americko-nigerijská dvojčata, scénáristka a režisérka Adamma Ebo a producentka Adanne Ebo, které rozpracovaly předchozí stejnojmenný krátký film.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 283

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru