Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Zkrocená zahrada v Přístavu 18600

Zkrocená zahrada v Přístavu 18600

Zkrocená zahrada v Přístavu 18600

Srdečně vás zveme do pražského Přístavu 18600 v úterý 23. srpna od 20:00 na gruzínský večer. Promítneme film Zkrocená zahrada, který sleduje bizarní koníček nejbohatšího muže Gruzie (a bývalého premiéra) Bidziny Ivanišviliho. Režisérka Salomé Jashi s ním sklidila značný úspěch a uznání diváků, festivalových porot i kritiků. Součástí večera bude také ochutnávka gruzínské kuchyně a diskuze s hosty. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na vás.

ZKROCENÁ ZAHRADA (2021, r. Salomé Jashi)

Městské a vesnické stromy, které bývalý gruzínský premiér vykupuje a stěhuje přes celou zemi do své zahrady, představují pro obyčejné venkovany společnou historii i formativní předměty identit daného místa. Sdílené emotivní propojení s těmito kulturně hodnotnými rostlinami ale při zapojení machinace peněz a vyjednávání probouzí dlouho nevyřčený politický nesouhlas. Dokument záměrně vynechává některé podstatné informace, spoléhá na archetypální figury a situace a předkládá tak příběh mýtu o splnění velkého snu na pozadí dramatu každodenního života obyčejných lidí. Unikátní pozorovací smysl režisérky Salome Jashi na sebe bere podobu poetické vizuálního stylu, který hypnotizuje diváckou percepci vnímání záběry na technologicky náročný proces rozplétání sítě kořenů a logisticky nepředstavitelné stěhování těchto opulentních obrů.http://www.youtube.com/embed/yFui2xhkNaY?rel=0

SALOMÉ JASHI

Salomé Jashi se narodila v v roce 1981 v Sovětském svazu a vyrůstala během snah o nezávislost Gruzie, po kterých následovala občanská válka. Po absolvování žurnalistiky studovala dokumentaristiku na katedře mediálního umění na Royal Holloway, University of London. Jeden z jejich studentských filmů byl promítán v National Portrait Gallery jakožto součást diskuze na téma autoportrétu. Její filmy pozorují jemné, překvapivé detaily, které navíc evokují zdání bezprostřední důvěrnosti.

Facebooková událost

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 98

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru