Zde se nacházíte: 25fps » Český film » KineDok zahajuje novou sezónu filmem Pongo Calling, diskuzí a DJ setem

KineDok zahajuje novou sezónu filmem Pongo Calling, diskuzí a DJ setem

KineDok zahajuje novou sezónu filmem Pongo Calling, diskuzí a DJ setem

V pondělí 26. června bude od 19:00 v komunitním venkovním prostoru Planeta Za (Na Louži 7, Praha 10) zahájena nová KineDok sezóna projekcí a diskuzí k filmu Pongo Calling. Akce je English friendly a vstup je dobrovolný.

Facebooková událost

Od května má KineDok nový nabitý katalog s osmnácti filmy a jedním pásmem krátkých filmů dokumentaristů z FAMU, které budete díky našim promítacím místům moci zhlédnout po celé České republice. I letos chce novou sezónu oslavit, tak u toho buďte s ním! Promítat se bude dokument Pongo Calling o řidiči kamionu, otci od rodiny a statečném aktivistovi, který se vymezil proti systematické šikaně romského obyvatelstva. Součástí večera bude také diskuze za účasti producenta filmu Radima Procházky a jednoho z protagonistů filmu Marka Pongo a DJ set.

Harmonogram večera:

  • 19:00 doors
  • 20:00 DJ set
  • 21:00 projekce filmu
  • 22:30 diskuze
  • 23:00 konec

PONGO CALLING (režie Tomáš Kratochvíl, 2022, Česko, Slovensko, Velká Británie, 78 min.)

Když se Miloš Zeman veřejně obuje do Romů jakožto nepracující části obyvatelstva, čímž posiluje stereotypy a nevraživost vůči nim, Štefan se rozhodne jednat. Skrze sociální sítě vyzve Romy, aby zveřejňovali fotky ze svých prací a dokázali nejen Zemanovi, ale celé společnosti, že tyto stereotypy je třeba vyvracet, nikoliv posilovat. Z kamioňáka se tak stal aktivistou, jehož cesta vede až na veřejné demonstrace v Bruselu. Režisér Tomáš Kratochvíl si však neklade za cíl zobrazit pouze zrod “lidového hrdiny”, ale také pozadí života jeho rodiny. Ta žije již mnoho let jako plnohodnotná součást britské společnosti. Film tak skládá nejen epitaf Štefanu Pongovi, který v únoru 2022 zemřel, a píli romské komunity, ale také všem lidem, kteří opustili nekomfortní bublinu své domoviny a nebáli se začít lepší život jinde.

RADIM PROCHÁZKA

Absolvent masové komunikace na FSV UK a dokumentární tvorby na FAMU, kde je nyní mentorem zahraničních studentů režie a studentem doktorského studia. Produkoval filmy Roberta Sedláčka (mj. PRAVIDLA LŽI či RODINA JE ZÁKLAD STÁTU), Karla Vachka (KOMUNISMUS A SÍŤ ANEB KONEC ZATSUPITELSKÉ DEMOKRACIE měl mezinárodní premiéru na MFF Rotterdam 2020) a spolupracuje s mnoha dalšími režiséry a režisérkami. V posledních letech se zaměřuje na debutanty.

DJ COUNT

COUNT, producent a DJ z Brna, je věrným služebníkem groovu.  Svoji hudební cestu začal skrze funk a jazz fusion, a později narazil nosem do elektronické scény. Je oddaný synkopovaným rychlým groovům a všemu co je tancovatelný a sexy.

TRUE STORY O PONGO CALLING

O filmu Pongo Calling vyšla epizoda podcastu True Story Institutu dokumentárního filmu, kde Nicole J. Adelman hovoří s režisérem filmu Tomášem Kratochvílem. Poslouchejte zde (v angličtině).

Facebooková událost

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 98

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru