Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Letní filmová škola zve na němý film s živou hudbou, půlnoční delikatesy i virtuální realitu

Letní filmová škola zve na němý film s živou hudbou, půlnoční delikatesy i virtuální realitu

Letní filmová škola zve na němý film s živou hudbou, půlnoční delikatesy i virtuální realitu

Necelý měsíc před startem svého 49. ročníku představuje Letní filmová škola Uherské Hradiště další sekce filmového programu.

Snímky české němé kinematografie z přechodového období let 1918 až 1924 tvůrců jako Václav BinovecVladimír SlavínskýSvatopluk Innemann či Karel Anton doprovodí virtuózní pianistka Maud Nelissen, berlínská cellistka a skladatelka Martina Bertoni, kytarista Black Tar Jesus, slovenská hudebnice Adela Mede i držitelé Českého lva Irena a Vojtěch Havlovi.  

Půlnoční delikatesy letos zaostří na italský brak a pod názvem Trash a la Italiana přinesou žánrově pestrou kolekci. Potkají se v ní postapokalyptické akčňáky i fantastické dobrodružky s hračičkovsky naivním plagiátem Star Wars i zoufaleckým hybridem Predátora a RoboCopa. Otrlí diváci si vychutnají také kostýmní podívané oplývající fyzickými atrakcemi sahajícími od slapstickových peckovaček po nezřízené sexuální orgie.

Letošní VR sekce na téma O těle a duši umožní intenzivní a různorodé transformační zážitky – diváci se setkají třeba s depresí, transgenderem, body positivity, těhotenstvím nebo autismem. Jedním z projektů propojujících práci s tělem a téma duševního zdraví bude i oceňovaný český snímek Tmání.

Šesté narozeniny Východních příslibů budou bouřlivé a revoluční. Klíčová část filmů sekce se totiž odehrává v historicky zlomové okamžiky. Svoboda se jako ústřední motiv vine většinou z patnácti snímků letošního výběru reprezentujícího kinematografii Estonska, Lotyšska, Rumunska, Polska či Čečenska.

FAMU Films History přinese výběr nejzajímavějších studentských filmů období normalizace. Díky portálu FAMU Films mají diváci k některým filmům přístup již dnes, za zhlédnutí stojí například snímek Hospoda u Ježíška – bakalářský film režiséra Vladimíra Merty, který je prvním letošním potvrzeným hostem sekce a který bude mít na Filmovce se svým triem i koncert.

49. Letní filmová škola proběhne od 28. 7. do 3. 8. 2023. Akreditace a vstupenky jsou v prodeji zde.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru