Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Amerikánka přichází s trailerem a novým datem premiéry

Amerikánka přichází s trailerem a novým datem premiéry

Amerikánka přichází s trailerem a novým datem premiéry
„Je to skutečný příběh desítek tisíc dětí, které vyrůstaly v dětských domovech v komunistickém Československu. Vyprávíme ho jako gejzír pestrých vzpomínek plných barev, života a snů,“ říká o svém filmu Amerikánka jeho tvůrce Viktor Tauš. Snímek, na kterém pracuje už dlouhé roky, nakonec dorazí do českých kin na konci září. Nyní odhaluje trailer.

V traileru se představí téměř všechny hlavní postavy příběhu a divák tak ochutná barevnost a snovost snímku, který vznikal více než deset let. „Na první pohled v tom filmu není skutečné nic. A přesto všechno, co ve filmu uvidíte, skutečné je. Všechno. Příběh. Postavy. Jizvy. Všechno je autentické. Není to jenom příběh holky vzdorující svému osudu, ale emotivní odysea, která je oslavou nezdolnosti lidského ducha, transformativní síly naděje a touhy po autentickém štěstí bez potřeby ujištění o dobrém konci,“ vysvětlil Viktor Tauš.

Ve dvouminutovém traileru uslyší diváci také titulkovou píseň zpěvačky Annabelle. „Ten song má krásný příběh. Snažila jsem se vytvořit moderní holčičí pop-punk a s Viktorem Taušem jsme si to pořád přepinkávali sem a tam, protože mu tam pořád něco nesedělo. Snažila jsem se totiž držet nějaký popový výraz a ladila si vokály. A on to pak skvěle popsal: Já v tom cejtim tu ‚dokonalost‘, tu upravenost. Ale já nechci aby ses cenzurovala! Potřebuju tu Amerikánku aspoň na chvíli nechat ŽÍT! Takže jsem si jeden večer otevřela prosecco a nahrála to v největším punku, co to šlo. Rozesmátá, občas lehce pod tónem, prostě živá,“ svěřila se s okolnostmi vzniku písně Annabelle.

Film Amerikánka, ke kterému vznikl i divadelní „živý trailer“ s názvem Snowflakes, diváci uvidí v českých kinech od 26. září 2024.

Amerikánka

Scénář: David Jařab
Režie: Viktor Tauš
Producent: Heaven’sGate
Kamera: Martin Douba
Střih: Alois Faišárek, Krzysztof Komander
Hudba: Jan Prokeš
Production design: Jan Kadlec
Hrají: Pavla Beretová, Julie Šoucová, Klára Kitto, Lucie Žáčková, Klára Melíšková, Tomas Sean Pšenička, Magdaléna Borová, Vladimír Javorský, Zuzana Mauréry, Zuzana Kronerová, Nikola Trojánková, Bára Holzknechtová, Karla Bábková, Klára Bystroňová, Václav Neužil, David Novotný a 350 dětí
Česká republika, 2024, 110 minut
Premiéra: 26. 9. 2024
Web / Facebook / Instagram

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 949

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru