Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Dvě generace, dvě kultury v jednom filmu: Na MFDF Ji.hlava bude mít premiéru docu-fiction Bo Hai

Dvě generace, dvě kultury v jednom filmu: Na MFDF Ji.hlava bude mít premiéru docu-fiction Bo Hai

Dvě generace, dvě kultury v jednom filmu: Na MFDF Ji.hlava bude mít premiéru docu-fiction Bo Hai

Bo Hai přeloženo do češtiny znamená otec Hai. Synem otce Haie je režisér a scenárista Dužan Duong, který se o svém vztahu k otci – o vztahu starší generace Vietnamců s jejich dětmi – rozhodl natočit film. Pozoruhodná šestadvacetiminutová docu-fiction Bo Hai bude mít premiéru 27. října ve 20.30 na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2017 v sekci Česká radost. Další projekce je na programu 29. října v 10 hodin. Pražská premiéra, spojená s food festivalem a dalším tematickým doprovodným programem, je v plánu v listopadu v Kasárnách Karlín.

Myslí jako Češi, mluví jako Češi, ale vypadají jako Vietnamci. Jejich rodiče se přestěhovali do České republiky a začali zde podnikat a rozhodli se obětovat celý svůj život, aby mohli finančně zajistit svoji rodinu. Vietnamci, kteří se tady narodili nebo se sem přestěhovali ve velmi útlém věku, se zcela integrovali – vychovaly je české chůvy, vystudovali české školy, používají česká jména, ale zato přišli o své kulturní kořeny. Rodiče hovoří velmi špatně česky, jejich děti zas špatně vietnamsky a často neumí ani psát nebo číst v jazyce svých rodičů. Jak chcete předat kulturu, když nemáte společný jazyk?

Dužan Duong, člen generace mladých „českých“ Vietnamců, napsal scénář ke svému filmu Bo Hai na základě reálných situací, vedle herců „obsadil“ svého tátu, bratra, kamaráda, zákazníky tátovy večerky… „Natočil jsem film Bo Hai, protože chci, aby nám Češi víc rozuměli,“ říká Dužan Duong. Natáčelo se přibližně 10 dní v létě loňského roku, ale projekt se připravoval už od roku 2014. Bo Hai má co nabídnout českému i vietnamskému publiku, coby zasvěcená reflexe i zdroj málo známých zajímavých informací. „Je pro nás moc důležité, aby film mohl vidět každý, kdo chce. Proto jsme vděční za podporu od našich podporovatelů a partnerů, díky nimž jsme mohli Bo Hai natočit. Věřím, že si svoje diváky určitě najde, projekce budeme dělat po celé České republice,“ dodává producent Honza Syruček.

Dužan Duong (režisér, scenárista):

Ve 4 letech se s rodiči přestěhoval z Hanoje do České republiky. Vystudoval pojišťovnictví na VŠE v Praze a po té byl přijat na Katedru střihové skladby na FAMU. Jeho první krátký film – Mat Goc – byl premiérově uveden na festivalu Ji.hlava. Od té doby se věnuje natáčení videoklipů, reklamních spotů a krátkých filmů.

Honza Syruček (producent):

Ve 12 let začal jako redaktor v Dětské televizi, která ho přivedla ke studiu Filmové a televizní tvorby na SPŠ ST Panská. Po maturitě byl přijat na Katedru produkce FAMU, kde studuje dodnes. Absolvoval studijní kurz Filmmaking na London Film Academy. Věnuje se produkci krátkých formátů.

Adam Mach (kameraman):

Adam studoval na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, od roku 2013 studuje na Katedře kamery na FAMU. V únoru získal prestižní Cenu francouzské asociace kameramanů. Jako kameraman spolupracoval na filmu Atlantida, 2003, který byl letos premiérován na prestižním festivalu v Cannes.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru