Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Online Kino na hranici začíná!

Online Kino na hranici začíná!

Online Kino na hranici začíná!

Filmový festival Kino na hranici, který se běžně koná v Českém Těšíně a sousedním polském Těšíně (Cieszynu), bude letos online.

„Diváci od 23. do 29. listopadu uvidí 50 filmů. Pořadatelé se tak rozhodli, když přehlídku museli už dvakrát kvůli epidemii koronaviru odložit,“ řekl mluvčí přehlídky Szymon Brandys.

„Původně se 22. filmová přehlídka Kino na hranici měla odehrát na začátku května. Druhým termínem, který organizátoři navrhli kvůli lockdownu celého Polska i České republiky, byl konec srpna,“ uvedl mluvčí. Dodal, že ani v srpnu se akce konat nemohla. V té době na Karvinsku platila přísnější hygienická opatření a akce nebylo možné pořádat. „Filmová přehlídka tak nakonec proběhne až v listopadu, a to v on-line podobě,“ doplnil.

Festival nabídne online vybrané filmy z původně plánovaného programu. Půjde jednak o nejzajímavější tituly natočené za poslední rok a některé snímky z retrospektiv, které ohlásí program příštího ročníku. Pro české diváky budou jistě lákavé současné polské filmy, které pravidelně získávají ceny na filmových festivalech. Mezi novinky patří například Údolí bohů režiséra Lecha Majewského s Johnem Malkovichem v hlavní roli, Marienky režisérky Darii Woszek a dokument Marcina Borchardta Tony Halik o svérázném dobrodruhovi

Ke zhlédnutí bude například film z retrospektivy Miloše Formana Konkurs či tři filmy Jána Kadára a Elmara Klose Tam na konečné, Obžalovaný a Touha zvaná Anada. Z novinek to budou snímky Jak bůh hledal Karla (Vít Klusák, Filip Remunda), Tiché doteky (Michal Hogenauer) nebo Vlastníci (Jiří Havelka) a Poslední aristokratka (Jiří Vejdělek). Informace o programu i o tom, jak si pořídit vstupenky, zájemci najdou na webu www.kinonahranici.cz.

Cena kompletní akreditace na všechny filmy stojí 239 korun, akreditace pro výběr deseti filmů bude za 149 korun a jednotlivá vstupenka 30 korun.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 951

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru