Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » „A co mamka, ví o tom?“ Pusťte si oficiální trailer filmu V síti

„A co mamka, ví o tom?“ Pusťte si oficiální trailer filmu V síti

„A co mamka, ví o tom?“ Pusťte si oficiální trailer filmu V síti
Už 27. února přijde do kin očekávaný dokument V síti. Tvůrci dnes zveřejnili dvouminutový oficiální trailer snímku o zneužívání dětí na internetu, který ukazuje doposud nezveřejněné momenty z filmu. I když má dokument premiéru až na konci února, v některých kinech jsou projekce už teď beznadějně vyprodané.

„Rodiče se v téhle věci musí stát parťáky svých dětí“ – říká jeden z režisérů filmu Vít Klusák

Právě věta jednoho z predátorů: „A co mamka, ví o tom?” ukazuje na jeden ze zásadních problémů. Výzkumy varují, že až šedesát procent rodičů netuší, jaké weby si jejich děti prohlížejí a co na internetu dělají. Tento nezájem způsobuje, že když se dítě setká s kyberšikanou, sextingem nebo je dokonce na internetu zneužité, na rodiče se spíše neobrátí. Většina z nich se svěří vrstevníkovi nebo vůbec nikomu.

„Často se mi teď stává, že potkávám rodiče, kteří mě žádají o radu, jak děti ochránit před zneužitím na internetu. Taková rada je na první pohled prostá, ale vyžaduje od rodičů dětí v tom citlivém věku 10 – 13 let trpělivost a empatii. Musí se začít zajímat o to, co jejich děti v online prostředí zajímá a baví. Musí se stát v téhle věci jejich parťáky a přestat nadávat na YouTubery. Jedině tak docílí toho, že se jim jejich potomek svěří, co na internetu podniká, a to dokonce i tehdy, když tam zažije něco nepříjemného,” říká jeden z režisérů Vít Klusák.

Tři představitelky dvanáctiletých dívek oslovilo za deset dní v ateliéru 2458 internetových predátorů.

„Být v dnešní době dvanáctiletou dívkou nebo chlapcem musí být nesmírně náročné. Věci, které jsme spolu s Anežkou a Sabčou zažily, se dají těžko popsat slovy. My jsme měly kolem sebe štáb, na který jsme se kdykoliv mohly obrátit a všechno s kolegy probrat. Ale když je na internetu zneužívána skutečná dvanáctiletá holka nebo kluk, je to úplně něco jiného. Pokud nenajdou odvahu se svěřit, jsou v tom úplně sami,” popisuje herečka Tereza Těžká.

V síti

Námět: Vít Klusák
Scénář a režie: Barbora Chalupová & Vít Klusák
Hrají: Tereza Těžká, Anežka Pithartová, Sabina Dlouhá
Kamera: Adam Kruliš
Střih: Vít Klusák
Hudba: Pjoni
Výkonná producentka: Pavla Klimešová
Kreativní producenti ČT: Jiřina Budíková, Petr Kubica
Producenti: Vít Klusák & Filip Remunda
Producenti a koproducenti: Hypermarket Film, Česká televize, Peter Kerekes, RTVS, Helium Film
ČR, 2020, 100 min
česká distribuce: 27. 2. 2020 (Aerofilms)

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.

Natáčení proběhlo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty se specializací na kyberkriminalitu. Film koprodukuje Česká televize. Standardní distribuční verze filmu bude přístupná od 15 let. Pro diváky mladší 15 let připravují tvůrci speciální verzi.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 934

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru