Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Finále Plzeň již zítra a naplno už od 12 hodin

Finále Plzeň již zítra a naplno už od 12 hodin

Finále Plzeň již zítra a naplno už od 12 hodin

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň sice oficiálně zahájí v pátek v 19 h premiérou očekávaného filmu s afghánskou tematikou Moje slunce Mad, ale program začne už ve 12 h projekcí snímku Vlci na hranicích v Divadle Dialog.

Do Plzně se chystá Hynek Čermák, Daniela Kolářová, Matouš Ruml, Bára Poláková, Igor Bareš, Nela Boudová, Petra Nesvačilová, a řada dalších hvězdných hostů, kteří zde uvedou 13 premiér či předpremiér a dalších skvělých filmových projekcí.

Zahajovacím snímkem 34. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň je netradičně animovaný celovečerní film. Zachycuje život české ženy, která se rozhodne vdát do Afghánistánu. „Novinářka Petra Procházková žila v Afghánistánu léta, její muž odtamtud pochází a tak není pochyb, že je její kniha Frišta, jež je předlohou scénáře, více než autentická,“ láká na projekci ředitelka filmového festivalu Eva Veruňková Košařová. Příběhu vdechla život režisérka, výtvarnice a pedagožka Michaela Pavlátová. Obě dámy se zahájení festivalu, v pátek 24. září v 19 h v Měšťanské besedě, zúčastní.

Finále však zahajuje svůj páteční program již ve 12 hodin projekcí soutěžního dokumentu Vlci na hranicích. Dále jsou na pátek připraveny soutěžní filmy Chyby a Služebníci. Všechny snímky v soutěži mají na festivalu ještě jedno uvedení, takže pokud je návštěvníci nestihnou v pátek, mají i další šanci. Na programu jsou rovněž snímky ze sekce Německé kino, letní hitovka Matky, polský nominant na Oscara Corpus Christi, dokument o historii pirátského dabingu Králové videa, soutěžní dokumenty Český žurnál – Virus, slepice a my, Jan Jedlička – stopy krajiny a Na značky!, krátké filmy z FAMU v kině 02 nebo venkovní projekce Walter Mitty a jeho tajný život před kavárnou Walter.

Hvězdná Plzeň díky Finále

Do Plzně se chystá uvést svůj film nepřeberné množství filmových profesionálů – z herecké, režisérské či producentské branže, přijedou však i zástupci dalších profesí. V této chvíli svoji účast potvrdili například herečky Daniela Kolářová, Eliška Křenková, Petra Nesvačilová, Martina Babišová, Nela Boudová, Pavla Gajdošíková, Magdalena Borová; herci Hynek Čermák, Igor Bareš, Matouš Ruml, Jan Jankovský; režiséři a další filmoví profesionálové Petr Kolečko, Biser Arichtev, Olmo Omerzu, Filip Remunda, Tomáš Baldýnský a mnoho dalších.

První úlovky festivalu

Festival Finále tradičně ve svém programu nabízí řadu premiér a předpremiér (sekce První úlovek), letos je jich celkem třináct. Jde např. o filmy Cenzorka (vítěz ocenění za nejlepší scénář na MFF v Benátkách) režiséra Petera Kerekese z prostředí ženské věznice v Oděse a Bydlet proti všem o nedostupnosti bydlení u nás v režii Tomáše Hlaváčka, Stíny v mlze – Klec s krimi tématikou od režiséra Radima Špačka, Je suis Karl o touze po moci u mladých lidí v režii Christiana Swochowa (oceněný na Berlinale, s řadou nominací na Německé filmové ceny), dobové drama z 50. let Zdeňka Jiráského Kryštof, či thriller Rudolfa Havlíka natáčený na Islandu v hlavní roli s Jiřím Langmajerem Minuta věčnosti. Dále festival nabídne v této sekci projekce snímků Nezanechat stopy (r. Jan P. Matuszyński, světovou premiéru měl letos na MFF v Benátkách), koprodukční drama o pádu na společenské dno Neznámý (r. Bogdan George Apetri), minisérii režiséra Michala Blaška vycházející z reálných příběhů zdravotníků nazvanou Podezření, film Petera Bebjaka o hrůzách koncentračního tábora, který čerpá ze skutečných příběhů – Zpráva i dva premiérové díly seriálu Osada – 6. a 8. (r. Radek Bajgar a Jan Bártek). Rovněž animovaný film Moje slunce Mad, který bude festival v pátek zahajovat, spadá do sekce První úlovek. Režisérka Michaela Pavlátová natočila svůj film na motivy knihy Frišta novinářky Petry Procházkové o Češce v Afghánistánu a jejím vztahu k malému místnímu chlapci.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 941

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru