Zde se nacházíte: 25fps » Světový film » Zhlédněte zdarma film CinemAbility

Zhlédněte zdarma film CinemAbility

Zhlédněte zdarma film CinemAbility

Ve spolupráci s American Film Showcase a Velvyslanectvím USA v České republice uvádí KineDok pozoruhodný film režisérky Jenni Gold CinemAbility: The Art of Inclusion, který v řadě ukázek a rozhovorů odpovídá na otázky: Jak jsou v hollywoodských filmech zobrazovány postavy s postižením? Jak se toto zobrazování měnilo v čase? Jaké jsou nejčastější stereotypy?

Facebooková událost

Režisérka prostřednictvím rozhovorů s lidmi z branže, ale i díky analýze scén z celé řady filmů jako Rain Man, Králova řeč, Čistá duše, Forrest Gump či Zrůdy ukazuje, jak je utvářena identita postavy s postižením a jak toto vyobrazení v popkultuře ovlivňuje pohled na handicapované osoby.

Snímek v anglickém znění s českými titulky je k dispozici ZDARMA od pátku 26. března (6:00) do úterý 30. března (23:59) po jednoduché registraci na odkazu, který vám rádi zašleme. Stačí se ozvat na email films@kinedok.net nebo na messenger KineDoku.

V pondělí 29. března v 19:00 se připojte k diskuzi  s režisérkou snímku CinemAbility Jenni Gold a ředitelkou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Monikou Granja. Diskuzi (v angličtině) bude moderovat Ivana Formanová (KineDok).

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 98

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru