Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Začíná 15. ročník festivalu Ostrava Kamera Oko

Začíná 15. ročník festivalu Ostrava Kamera Oko

Začíná 15. ročník festivalu Ostrava Kamera Oko

Ve středu 15. listopadu začíná mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko (OKO). Jeho dramaturgie se zaměřuje na různé aspekty kamery, filmového obrazu a kameramanské práce. Velká část letošního programu je věnovaná kameře v animaci. Filmovou lekci pro veřejnost na OKO povede světoznámý kameraman Jacek Petrycki. Festival potrvá do neděle 19. listopadu.

Patnáctý ročník jediného českého filmového festivalu, který se věnuje kameře, začíná už ve středu v Ostravě. Nabídne víc než tři desítky krátkometrážních a celovečerních filmů v čele s šesti soutěžními snímky z filmových festivalů v Cannes, Benátkách a Locarnu. Dále OKO uvede současné české kameramanské debuty s filmovými úvody jejich tvůrců, krátkometrážní soutěž studentů kamery, kurátorské výběry a odborný program s filmovými lekcemi, debatami, workshopem a panelovou diskuzí. Tradiční prohlídka filmových lokací se tentokrát odehraje v areálu Hornického muzea Landek. Kromě filmů chystá OKO také dvě výstavy, ceremoniální snídani spojenou s poslechem hudby, audiovizuální noc, workshop animace nebo performance.

„Přidanou hodnotou našeho festivalu je blízkost a setkání. I běžný divák má díky domácké atmosféře možnost potkat se tváří v tvář s filmovými tvůrci z Česka i ze zahraničí a povídat si s nimi o tom, co na plátně viděl,” říká ředitelka OKO Gabriela Knýblová.

Letos na OKO dorazí rekordní počet hostů. Jeho návštěvníci se budou moci setkat třeba s Jackem Petryckim, polským kameramanem, který spolupracoval s režisérem K. Kieślowskim a na svém kontě má tři nominace na Oscara a dvě ceny BAFTA. Petrycki zasedne i v porotě Krátkometrážní soutěže spolu s kameramanem Pavlem Berkovičem a předsedkyní Asociace slovenských kameramanů Lucií Zavarčíkovou. O nejlepším filmu Oficiálního výběru pak bude rozhodovat mezinárodní porota ve složení: kameraman Jan Skriečka, filmařka Asmi Chandola a filmař Geng Tengtian z Číny.

Festivalové ceny pro 15. ročník OKO navrhla a vyrobila sochařka Sabina Knetlová.

Ostrava Kamera Oko bude probíhat v kině Etáž, v Minikině a v obou budovách galerie PLATO Ostrava. Speciální projekci s živým orchestrem bude hostit City Campus Ostravské univerzity. Akreditační centrum diváci najdou v PLATO Bauhaus.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 949

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru