Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Český animovaný film Život k sežrání bude soutěžit na festivalu Annecy

Český animovaný film Život k sežrání bude soutěžit na festivalu Annecy

Český animovaný film Život k sežrání bude soutěžit na festivalu Annecy

Originální loutkový film režisérky Kristiny Dufkové na motivy knižního bestselleru Život
k sežrání francouzského autora Mikaëla Olliviera byl vybrán do hlavní soutěže prestižního mezinárodního festivalu Annecy. Snímek o dospívajícím klukovi, který má kapelu, velkou chuť k jídlu a zároveň prožívá svou první lásku, dorazí do českých kin 17. října. 

Dvanáctiletý Ben Pipetka rád sní a jí. A taky zpívá v kapele. A k tomu všemu se mu po návratu do školy po prázdninách začne líbit spolužačka Klárka. Co ale dělat, když ona jeho city neopětuje, a navíc ho školní lékařka zařadí do kategorie obezity druhého stupně? Film Život k sežrání režisérky Kristiny Dufkové vznikl na motivy stejnojmenné a u nás beznadějně vyprodané dětské knihy francouzského autora Mikaëla Olliviera o dospívajícím klukovi s nadváhou, který touží po vlastní restauraci a právě první okouzlení krásnou dívkou. 

„Po přečtení této knihy jsem hned věděla, že je to látka pro animovaný film. Jedním z hlavních motivů je nadváha a zápas s ní, tedy trojrozměrné a hmotné téma. Klasická loutka tak byla nejvhodnější cesta pro ztvárnění obézního Bena a interpretace světa kolem něj. Díky animaci jsem měla možnost obohatit vyprávění o nadsázku, humor a absurdnost banálních situací, které by v hraném filmu nebyly možné,“ objasnila animátorka a ilustrátorka Kristina Dufková, která má za sebou filmy jako Fimfárum – Do třetice všeho dobrého či Zubatá nekouše! Snímek je animovaný technikou stop-motion animace s výraznou stylizací loutkových hrdinů. Není to ale klasický animovaný film pro děti, neoživuje zvířátka ani pohádkové postavy. Vytváří jinou realitu, jiný pohled na běžné věci kolem nás. Jako bychom se dostali do hlavy hlavního hrdiny a spoluprožívali s ním jeho život,“ dodala režisérka.

Vizuálně zajímavý a songy nabitý příběh o dospívání a hledání lásky k druhým i sobě samému vyniká humorem a srozumitelnými tématy pro všechny generace. Hlavní postavu dvanáctiletého Bena namluvil Hugo Kovács, jeho maminku Tatiana Dyková a tatínka David Novotný. Hlasy dalších postav potom promlouvají například Klára Melíšková, Simona Babčáková, Martha Issová nebo Jiří Bartoška. Za silnou hudební stránkou stojí držitel tří Českých lvů Michal Novinski a herec a muzikant Jiří Macháček, jenž spolupracoval i na scénáři. Pro Život k sežrání vznikly dokonce dvě písně – Žeru tě, živote a About Ben.

Mezinárodní festival animovaného filmu Annecy, kam se snímek vydá na začátku června, je považován za jeden z nejvýznamnějších festivalů animovaných filmů na světě. Byl založen v roce 1960 a v roce 2021 v hlavní kategorii získala Cenu poroty režisérka Michaela Pavlátová se svým snímkem Moje slunce Mad.

Film Život k sežrání produkuje společnost Barletta Matěje Chlupáčka, koproducenty jsou Novinski, Novanima Productions, Česká televize – kreativní producentka Alena Müllerová, RTVS a Magiclab. Podpořili jej také Eurimages, Státní fond kinematografie, Kreativní Evropa MEDIA, Audiovizuálny fond, CNC, Région Nouvelle-Aquitaine. Život k sežrání dorazí do českých kin 17. října, distributorem je společnost Aerofilms. Světovým sales agentem je francouzská společnost Goodfellas / Gebeka International.

Život k sežrání

Režie: Kristina Dufková
Scénář: Petr Jarchovský
Kamera: Václav Fronk
Střih: Matej Beneš
Hudba: Michal Novinski
Producenti: Matěj Chlupáček, Agata Novinski, Marc Faye
ČR/Slovensko/Francie, 80 min.
Česká premiéra: 17. 10. 2024 (Aerofilms)

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 949

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru