Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Dokument o aktivitách ČRA v Tušsku bude promítán na 12 místech v ČR i na Slovensku

Dokument o aktivitách ČRA v Tušsku bude promítán na 12 místech v ČR i na Slovensku

Dokument o aktivitách ČRA v Tušsku bude promítán na 12 místech v ČR i na Slovensku

Dokumentární snímek Krajina kamenných věží režírovaný Kateřinou Mikulcovou byl vybrán do programu 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Snímek o nejrůznějších podobách české pomoci v čarokrásné oblasti na severu Gruzie bude v rámci festivalu k vidění od 7. října až do konce roku např. v Ostravě, Olomouci, Brně, Zlíně, Chomutově, Praze, ale i v Myjavě či Oščadnici.

Česká rozvojová agentura působí v horské krajině Tušska od roku 2010. V regionu podporuje např. udržitelné hospodaření v lesích, zajištění zdravotní péče či řadu zemědělských projektů. Plán péče o chráněnou krajinnou oblast (CHKO) Tušsko, primárně zaměřený na ochranu přírody, má také pozitivně přispět k ekonomickému rozvoji regionu formou udržitelného využívání včetně turismu. Zavedení elektřiny do oblasti je v tomto případě nedílnou součástí úspěchu. „Dnes solární panely usnadňují život 200 tušským domácnostem a 6 veřejným institucím. Stávající situace tak umožňuje rozvoj turistické infrastruktury a láká do malebné horské oblasti další turisty“, říká Jan Černík z ČRA, působící od ledna na zastupitelském úřadě v Tbilisi.

Právě on je jednou z hlavních postav dokumentu seznamujícího diváky s životem horalů v jedné z nejdivočejších oblastí Kavkazu a jejich snahou skloubit nároky moderního způsobu života s ochranou přírody a starých tradic. V tom jim pomáhají projekty České rozvojové agentury, např. projekt Realizace vybraných opatření z plánu péče pro CHKO Tušsko. Do Tušska jezdí každý rok pomáhat také čeští dobrovolníci, kteří kromě jiného vyznačují turistické trasy. „Zkušenost s turistickým značením v České republice je považována za nejspolehlivější a nejpropracovanější nejen v Evropě, ale i globálně, což se potvrdilo také v Tušsku,“ přibližuje Michael Hošek z Krkonošského národního parku a evropské asociace chráněných území EUROPARC Federation. Společně s kolegy vytvořil nejen pro české turisty chystající se poznat krásy Tušska na vlastní kůži mapu celého území včetně vyznačených turistických tras, která je zdarma ke stažení zde.

Pokud byste se nedostali na festivalové projekce dokumentu Krajina kamenných věží, můžete se podívat na 12minutový snímek o aktivitách ČRA v Tušsku zde.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 98

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru