Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Silver Eye nominace 2017

Silver Eye nominace 2017

Silver Eye nominace 2017

Již po deváté bude na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava Institutem dokumentárního filmu uděleny ceny Silver Eye pro nejlepší dokumentární filmy ze střední a východní Evropy.

V rámci letošního, v pořadí již 14. trhu East Silver, který se bude konat v Jihlavě od 24. do 29. října během MFDF Ji.hlava, budou ze třiceti nominovaných filmů vybráni držitelé ceny ve třech kategoriích: nejlepší krátký, středometrážní a celovečerní dokument. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhne po skončení prezentace Festival Hub v pátek 27. října (krátká a střední kategorie) a během slavnostního zakončení 21. ročníku MFDF Ji.hlava v sobotu 28. října (celovečerní kategorie). Vítěz každé kategorie obdrží kromě designové trofeje také finanční odměnu ve výši 1 500€ a celoroční podporu v rámci programu East Silver Karavana.

O nových držitelích výročních cen Silver Eye rozhodnou v každé kategorii mezinárodní poroty, složené letos především z představitelů mezinárodních festivalů.

Filmy nominované na ceny Silver Eye 2017 a odborné poroty:

Krátká kategorie
Porota:
Holly Butcher (Sideways Films, Velká Británie)
Maëlle Guenegues (CAT & Docs, Francie)
Niklas Engstrøm (CPH:DOX, Dánsko)

Nominované filmy:
About My Sister (Barbora Sliepková, Slovensko, 2016)
Between Us (Maciej Miller, Polsko, 2017)
Blueberry Spirits (Astra Zoldnere, Lotyšsko, 2016)
Collection (Marcin Polar, Polsko, 2017)
Dust (Jakub Radej, Polsko, 2017)
Grandfather’s Father (Karlis Lesins, Lotyšsko, 2016)
The Happiest Barrack (Noemi Varga, Maďarsko, Velká Británie, 2016)
Ionas Dreams of Rain (Dragos Hanciu, Rumunsko, 2017)
Polonaise (Agnieszka Elbanowska, Polsko, 2016)
Volte (Monika Kotecka, Polsko, 2017)
The Winter Garden’s Tale (Symon Mozgovyi, Ukrajina, 2017)

Středometrážní
Porota:
Kenan Aliyev (Current Time TV, Rusko)
Gennady Kofman (Docu Days UA, Ukrajina)
Gaby Babić (Go East, Německo)

Nominované filmy:
Avec l’amour (Ilija Cvetkovski, Atanas Georgiev, Makedonie, 2017)
Cabbage, Potatoes and Other Demons (Serban Georgescu, Rumunsko, Německo, 2016)
I am Hercules (Marius Iacob, Rumunsko, Německo, 2017)
Opera about Poland (Piotr Stasik, Polsko, 2017)
Paper Stars (Inna Omelchenko, Rusko, 2016)
Rabbits in the Headlights (Alisa Erokhina, Rusko, 2016)
The Road Movie (Dmitrii Kalashnikov, Bělorusko, Rusko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, 2016)
The Wall (Dmitry Bogolubov, Rusko, 2017)

Celovečerní
Porota:
Mladen Vušurović (Beldocs, Srbsko)
Elena Subirà i Roca (Docs Barcelona, Španělsko)
Christine Dollhofer (Crossing Europe, Rakousko)

Nominované filmy:
The Ancient Woods (Mindaugas Survila, Litva, Německo, Estonsko, 2017)
The Beksinskis. A Sound and Picture Album (Marcin Borchardt, Polsko, 2017)
Girls Don’t Fly (Monika Grassl, Německo, Rakousko, 2016)
The Good Postman (Tonislav Hristov, Finsko, Bulharsko, 2016)
Gwendolyn (Ruth Kaaserer, Rakousko, 2017)
Sand and Blood (Matthias Krepp, Rakousko, 2017)
The Third Option (Thomas Furhapter, Rakousko, 2017)
The Trial – The State Of Russia vs. Oleg Sentsov (Askold Kurov, Estonsko, Poland, Česká republika, 2017)
Ultra (Balazs Simonyi, Maďarsko, Řecko, 2017)
Untitled (Michael Glawogger, Monika Willi, Rakousko, Německo, 2017)

Print Friendly, PDF & Email

Autor

IDF

Počet článků : 34

Zanechte komentář

© 2012 25 fps, z.s.

Zpět nahoru