Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Pusťte si domů Českého lva! 13 nominovaných filmů online na DAFilms.cz

Pusťte si domů Českého lva! 13 nominovaných filmů online na DAFilms.cz

Pusťte si domů Českého lva! 13 nominovaných filmů online na DAFilms.cz

Křižáček, Bába z ledu, Po strništi bos, Špína, Svět podle Daliborka, Červená a další… Na Českého lva je letos v nejrůznějších kategoriích nominováno 15 filmů a většinu z nich můžete nyní vidět online na portálu DAFilms.cz. Akce pořádaná ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií (ČFTA) potrvá od 26. února do 11. března a představí osm hraných, jeden animovaný a čtyři dokumentární filmy, které se probojovaly do finále cen Český lev.

 

„Velice mě těší, že lidé mají nyní příležitost zhlédnout české filmy nominované na Českého lva, navíc v době, kdy některé z nich již nejsou v běžné distribuci v kinech. Jedním z dlouhodobých přání ČFTA je zpřístupnit český film veřejnosti, a to se nám díky spolupráci s DAFilms nyní daří. Věřím, že tak časem vznikne archiv kvalitních českých filmů, ke kterým se lidé budou moci vracet,“ říká ředitelka České filmové a televizní akademie Tereza Rychnovská.

Portál DAFilms.cz, který se věnuje popularizaci a distribuci českých i zahraničních převážně dokumentárních filmů, nabízí po dobu dvou týdnů třináct z patnácti nominovaných filmů ke streamování nebo stažení. Společnou akci zpřístupňující nominované filmy online pořádá DAFilms  ve spolupráci s ČFTA už po desáté, letos poprvé jsou její součástí kromě dokumentů i hrané filmy.

Český lev vždy mapuje českou filmovou tvorbu za uplynulý rok. Naším cílem v této spolupráci je zpřístupnit nominované filmy na jedné platformě tak, aby samotní diváci  mohli zhodnotit svého osobního favorita napříč všemi nominacemi,“ dodává Diana Tabakov, vedoucí akvizic DAFilms.


Autorkou znělky pro kampaň Český lev online 2018 je Adéla Babanová

Od Svěráka po Nvotovou

V letošním jubilejním 25. ročníku Českých lvů bylo v kategorii Nejlepší film nominováno pět snímků. Tragikomedie režiséra a scenáristy Bohdana Slámy Bába z ledu, která už byla oceněna například na newyorském festivalu Tribeca, posbírala letos nejvíce „lvích“ nominací – má šanci získat patnáct ocenění ve třinácti kategoriích včetně ceny za nejlepší film, scénář, režii, herecké výkony, ale i kostýmy nebo masky. Druhým nejúspěšnějším filmem v pořadí je Svěrákovo rodinné drama vyprávěné dětskýma očima Po strništi bos se třinácti nominacemi, včetně scénografie a hudby. Třetí nejvyšší počet nominací posbíralo historické drama Davida Mrnky o osudu Milady Horákové Milada, na čtvrtém místě s devíti nominacemi je karlovarský vítěz – meditativní roadmovie Václava Kadrnky Křižáček. Po osmi nominacích pak získalo Kvarteto Miroslava Krobota a celovečerní hraný debut Terezy Nvotové Špína.

Jednotlivé nominace v nejrůznějších kategoriích nasbíraly také filmy 8 hlav šílenství (režie Marta Nováková), Lajka (režie Aurel Klimt) a dvě části trilogie Zahradnictví: Dezertér a Rodinný přítel (režie Jan Hřebejk).

Dokumentární radost

V tradičně silné kategorii dokumentů se do finále dostalo pět výrazných titulů. Portrét herečky a operní pěvkyně Soni Červené, jejíž život pozoruhodným způsobem odráží dějiny Evropy 20. století, natočila pod názvem Červená Olga Sommerová. Český žurnál – Hranice práce je investigativní sonda do prostředí nejhůře placených zaměstnání, oceněná už na MFDF Ji.hlava, jejíž autorkou je Apolena Rychlíková. Nový pohled na bývalého slovenského politika přináší Mečiar Terezy Nvotové, ohlédnutím za životem a kariérou zásadní osobnosti české populární hudby je snímek Nechte zpívat Mišíka režisérky Jitky Němcové. Pátým nominovaným je diskutovaný portrét neonacisty Svět podle Daliborka režiséra Víta Klusáka.

Akce Český lev online probíhá od 26. února do 11. března. Více informací na portálu DAFilms.cz.

O DAFilms:

Portál DAFilms.cz patří k nejstarším webovým filmovým portálům na světě, byl založen v roce 2006, stejně jako YouTube. Jeho cílem je popularizace české i mezinárodní dokumentární kinematografie a vytváření unikátní videotéky, v níž se dnes nachází přes 1 600 pečlivě vybraných filmových titulů. Na dramaturgii portálu se podílí 7 prestižních evropských dokumentárních festivalů. Českým zástupcem v tomto sdružení je MFDF Ji.hlava, který portál založil. Filmy jsou za malý poplatek dostupné z celého světa k online zhlédnutí či k legálnímu stažení, přičemž 60 % ze zaplacené částky jde zpět filmařům.

Seznam snímků uváděných na DAFilms:
Bába z ledu (r. Bohdan Sláma)
Po strništi bos (r. Jan Svěrák)
Milada (r. David Mrnka)
Křižáček (r. Václav Kadrnka)
Špína (r. Tereza Nvotová)
8 hlav šílenství (r. Marta Nováková)
Lajka (r. Aurel Klimt)
Zahradnictví: Dezertér (r. Jan Hřebejk)
Zahradnictví: Rodinný přítel (r. Jan Hřebejk)

Červená (r. Olga Sommerová)
Český žurnál – Hranice práce (r. Apolena Rychlíková)
Nechte zpívat Mišíka (r. Jitka Němcová)
Svět podle Daliborka (r. Vít Klusák)

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 941

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru