Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » iShorts uvedou krátké filmy z Rumunska

iShorts uvedou krátké filmy z Rumunska

iShorts uvedou krátké filmy z Rumunska
Po udílení cen Oscar a Českých lvů se s příchodem jara vrací na plátna projekce iShorts, aby uvedly nový blok filmů s názvem Rumunsko bez Drákuly. Další tematický blok nového roku budou tvořit krátké filmy rumunských tvůrců. Projekce bude mít premiéru ve středu 11. dubna v pražském Bio Oko a probíhá ve spolupráci s Rumunským kulturním institutem.

S jarním výběrem iShorts si ráno přivstanete o trochu dřív, pomůžete tichému muži postavit stánek se zbožím a počkáte s ním na první zákazníky (Human). Na trhu se zbožím zahlédnete malého chlapce. Následujete ho k němu domů a pomůžete mu přemluvit jeho otce, aby spolu s ním jel opravit starou televizi (The Tube With a Hat). Chlapec s otcem odjedou a vy si po ranní práci zasloužíte odpočinek. Rozhodnete se, že si uděláte výlet do ukrytého dětského hřiště plného tajemných postav snové fantazie (Baby Nap). Nebo byste raději cestovali společně Omulanem napříč vesmírem a hledali Boha (Omulan)? Každopádně, dlouhý den se už blíží k večeru, a tak vyrazíte s kamarády na oslavu přítelkyně vašeho kamaráda, který možná není jen váš kamarád (A Night In Tokoriki). Nad ránem, když se vracíte z večírku v Tokoriki plného milostných dramat, myslíte si, že nic dramatičtějšího už se stát nemůže. Záhy však zjistíte, že jste se šeredně mýlili, protože jste znenadání svědky únosu (Offstage)… Animované snové sekvence, černá komedie, akční zápletky a sociální dramata ostřejší než zuby Drákuly. Jedna z nejzajímavějších evropských kinematografií nabídne šest žánrových filmů, šest strhujících příběhů.

Zažijte neopakovatelný zážitek rumunských krátkých filmů a staňte se součástí dobrodružství, lásky a strastí našich iShorts hrdinů. Příležitostí máte hned několik: po úvodní projekci v Praze rumunský blok filmů cestuje do Ústí nad Labem, Veselí nad Lužnicí a Plzně (17. dubna). Na druhý den (18. dubna) kraťasy pokračují do Chomutova, Slavkova u Brna, Zlína, Jablonce nad Nisou a v neposlední řadě do Trnavy.

Pro více informací o programu a termínech projekcí v konkrétních městech neváhejte navštívit webové stránky nebo Facebook.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 958

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru