Zde se nacházíte: 25fps » Festivaly a přehlídky » Luhovaný Vincent se blíží

Luhovaný Vincent se blíží

Luhovaný Vincent se blíží
Již tradičně se v Luhačovicích uskuteční letní nemainstreamový festival Luhovaný Vincent, jehož hlavním tématem letos bude PERIFERIE. Devátý ročník akce se koná od 28. června do 1. července 2018.

Za vizuálem stojí nová grafička festivalu Bára Růžičková, studentka Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně (VUT), která má za sebou také studium na Royal Academy of Fine Arts v Belgii. Ve své práci se věnuje grafickému designu a ilustraci, momentálně se zajímá o propojení grafického designu a textilu. A již brzy se můžete těšit na její lázeňskou fashion kolekci pro Luhovaného Vincenta. “Pro vizuál letošního ročníku jsem navrhla kolekci oblečení a produktů, která funguje na několika úrovních – jako vizuální identita, prodejní merch a při předprodeji akreditací. Je inspirovaná typickými produkty, které v lázeňském městě potřebujete. Kolekce se skládá z županů, ručníků a lahví. Na vizuálu jsem také spolupracovala s fotografem Filipem Beránkem, a s návrhářkou Pavlou Miklasovou, která kolekci doplnila plavkami Plove,” dodala Bára Růžičková.

Nechte se zavést na konečnou vlakovou stanici na přímé trase z Prahy do srdce periferie! Tématem devátého ročníku je periferie, “V tématu periferie nacházíme speciální kouzlo, které v nás probouzí zvědavost a zbystřuje vnímavost vůči všemu neokázalému, dosud neobjevenému či tomu, co se vymyká. Letos budeme umění prezentovat přednostně mimo místa, kde obvykle konzumujeme kulturu. Hodláme dát prostor umělcům tvořícím mimo tradiční kulturní centra, na periferiích (předměstích, maloměstech atd.) Zároveň pomyslně vyšlápneme mimo obvyklé žánry a nabídneme prostor umělcům či skupinám, kteří se pohybují mimo hlavní proud,” řekla ředitelka festivalu Magdaléna Petráková. Druhá vlna předprodeje akreditací na celý festival za 350 Kč probíhá do konce června.

Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupení akreditace s festivalovým merchandisingem za zvýhodněnou cenu. Ke koupi bude akreditace spolu s lahví z limitované edice za 420 Kč, akreditace a ručník z limitované edice za 1000 Kč a akreditace spolu se skvostným vyšívaným županem za 1500 Kč.
Luhovaný Vincent se letos uskuteční od 28. června do 1. července v lázeňském městě Luhačovice. Originální festival za dobu své existence nabídl 250 bodů programu a přilákal více než čtyři tisíce návštěvníků. Do organizace se zapojily dvě stovky dobrovolníků.

Letošní program nabídne mj. film S láskou Vincent, tvorbu Petra Šprincla (Morava krásná zem I + II, Vienna Calling), autorské čtení Petra Borkovce Lido di Dante, zvukovou procházku Luhačovicemi, videoinstalaci Marka Thera, pásmo videí Jiné vize 2017, krátké filmy, spoustu hudby a DJs.

Více najdete na webu festivalu a také na facebookové události Luhovaného Vincenta.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 949

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru