Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » DAFilms.cz uvádí festivalový speciál: MFFK Febiofest

DAFilms.cz uvádí festivalový speciál: MFFK Febiofest

DAFilms.cz uvádí festivalový speciál: MFFK Febiofest

MFFK Febiofest začíná sice až příští měsíc, už nyní vám ale Febiofest a DAFilms.cz představují společný online programový speciál s filmy, které jste loni mohli vidět na velkém plátně v Bratislavě. Připomeňte si je už nyní online a nalaďte se tak na vlnu Febiofestu!

Sergei Loznitsa, který se svými filmy pravidelně vyhrává ocenění na festivalech, se ve filmu The Event zaměřil na revoluční dny v Sovětském svazu roku 1991. Slovenskou a českou tvorbu na Febiofestu prezentují filmy známých režisérů: Zkáza krásou Heleny Třeštíkové o Lídě Baarové, poslední film Jana Švankmajera Hmyz, který připravoval přes šest let, a Normální autistický film režiséra Miroslava Janka o dětech s autismem, který je ovšem vnímaný jako zvláštní dar, ne jen jako lékařská diagnóza.

V online premiéře představujeme film Válek mladého režiséra Patrika Lančariče. Miroslav Válek byl básník, jehož citlivá a intimní tvorba byla v rozporu s jeho politickou angažovaností v komunistické straně. Jak tento rozpor pojmout, jak se s ním vyrovnat? Dají se básně číst bez vědomí o autorovi?

Mezinárodní festival filmových klubů Febiofest byl založen v roce 1993 a jeho cílem je divákům přinášet artové novinky nejen z domácí, ale i evropské a mezinárodní tvorby. Festival je organizovaný Asociací slovenských filmových klubů, jedním z největších slovenských distributorů, a Slovenským filmovým ústavem. Hlavní část programu probíhá v Bratislavě a následně se přesouvá i do dalších slovenských měst. Letošní ročník proběhne 20. – 26. 3. 2019 s hlavním tématem „Zlo se ve filmu neskryje“.

Ještě než začne letošní ročník MFFK Febiofest v Bratislavě, podívejte se na výběrové filmy z loňského programu!

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 934

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru