Zde se nacházíte: 25fps » Aktuality » Na LFŠ zavítá Noční král z Hry o trůny i režisér kontroverzního Kléru

Na LFŠ zavítá Noční král z Hry o trůny i režisér kontroverzního Kléru

Na LFŠ zavítá Noční král z Hry o trůny i režisér kontroverzního Kléru

Už v pátek 26. července otevře své brány 45. Letní filmová škola Uherské Hradiště. Jejími hosty budou i Vladimír Furdík, Noční král z kultovního seriálu Hra o trůny, a Wojciech Smarzowski, režisér nejnavštěvovanějšího polského filmu loňského roku Klér.

Vladimír Furdík patří k hrstce Čechů a Slováků, kteří se prosadili v Hollywoodu. Jedná se o světově proslulého kaskadéra, který spolupracoval s desítkami režisérů a stovkami hereckých hvězd. V rámci jeho unikátní masterclass budou mít diváci LFŠ možnost nahlédnout do tajů tohoto specifického filmového umění i natáčení seriálu Hra o trůny, kde Vladimír Furdík ztvárnil děsivého Nočního krále.

Wojciech Smarzowski, jedna z nejvýraznějších osobností současné polské kinematografie, se do Uherského Hradiště vrací po dvou letech. Všechny jeho snímky se zatím doma trvale řadí nejen mezi nejnavštěvovanější, ale také nejoceňovanější. Sám je čtyřnásobným držitelem filmové ceny Orel za režii. Jeho nejnovější počin, sociálně-kritický snímek Klér, vidělo v Polsku už víc než 5 milionů diváků. Film, který byl v Čechách k vidění spíš výjimečně, uvede na letošní LFŠ Wojciech Smarzowski společně se scenáristou Wojciechem Rzehakem. Smarzowski a Rzehak se připojí k již dříve avizovanému polskému hostu, režiséru Lechu Majewskému

Letní filmová škola nabídne svým divákům i široké veřejnosti dvě site-specific projekce. Hned v pátek 26. července proběhne v areálu zámeckého parku v Buchlovicích ve spolupráci s Národním památkovým ústavem Kroměříž open-air projekce kultovní pohádky S čerty nejsou žerty. Program začne už ve 20 hodin besedou s režisérem Hynkem Bočanem a představitelem jedné z hlavních rolí Ondřejem Vetchým.

Ve středu 31. července pak festival ve spolupráci s platformou KineDok pořádá ve Skate parku u Sportovní haly projekci celovečerního dokumentu o zrodu tuzemské skateboardové subkultury King Skate. Mladistvou energií a eruptivní rockovou hudbou napumpovaný film, který získal Českého lva za nejlepší dokument, doprovodí režisér Šimon Šafránek a skejtová delegace.

King Skate (režie: Šimon Šafránek)

Pořadatel Letní filmové školy Asociace českých filmových klubů se věnuje se i kinodistribuci, do níž přispívá především uváděním současných artových snímků (CZ, SK i zahraničních; hraných filmů i dokumentů). Sekce AČFK uvádí připomene distribuční činnost Asociace za uplynulý rok a představí novinky chystané pro podzim 2019. Diváci se tak mohou těšit na japonský animovaný klenot pro všechny generace Mirai, dívka z budoucnosti, hororový příběh Petera Stricklanda Takové krásné šaty, v Karlových Varech diváky i kritikou oceněný portrét současné slovenské společnosti Budiž světlo Marka Škopa a intimní dokumentární road movie Dálava Martina Marečka.

Předloni tým AČFK představil na Letní filmové škole nový projekt s názvem LFŠ uvádí, jehož základním cílem je propojit festival s distribucí a zapojit festivalové diváky do procesu filmové akvizice. Vždy ze tří výrazných filmů předvybraných akvizičním týmem AČFK vzešli po diváckém hlasování během LFŠ 2017 a 2018 dva vítězové – britská gay romance Na konci světa a islandské brilantní drama A dýchejte klidně. Letos budou diváci vybírat z britské posmutnělé romance Only You, německé buddy road-movie 25 km/h a francouzského psychologického dramatu Zkouška ohněm.

Na letošní Letní filmové škole se AČFK po bezmála čtvrtstoletí rozloučí se svým Projektem 100, největší a nejprestižnější přehlídkou klasických filmů, které si v českých kinech nenechalo ujít kolem 850 000 diváků. Rozlučka se bude konat v innogy letním kině na Masarykově náměstí ve čtvrtek 1. srpna v rámci dne AČFK, kdy festival uvede nejúspěšnější film poslední dekády přehlídky Pulp Fiction: Historky z podsvětí.

Pulp Fiction (režie: Quentin Tarantino)

“Projekt 100 procházel za dobu své existence několika dramaturgickými změnami, kterými jsme se snažili reagovat na vývoj v oblasti finanční náročnosti projektu, změny formátů či diváckých preferencí. A ačkoliv se tyto změny ukázaly býti správnou cestou, neustálé zvyšování cen za práva a kopie filmů a snižování podpory Státního fondu kinematografie nás nakonec donutily projekt ukončit úplně. Mrzí nás to, ale na druhou stranu jsme hrdí, že se tak specifický projekt podařilo udržet celých dvacet čtyři let, přestože původně bylo plánováno deset ročníků,” řekla předsedkyně AČFK a ředitelka LFŠ Radana Korená.

I letos bude Letní filmová škola před kinem Hvězda provozovat charitativní obchůdek, tentokrát na pomoc dětskému domovu Městečko Milosrdenství sv. Mikuláše na západní Ukrajině. Pomoci může kdokoli tím, že do obchůdku věnuje své nepotřebné oblečení či si nějaký kousek zakoupí.

Více informací naleznete na https://lfs.cz/.

Print Friendly, PDF & Email

Autor

Počet článků : 959

Zanechte komentář

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

http://25fps.cz/2020/corded-handheld-vacuum-cleaner-eraclean-stick-handheld-vacuum/
/25fps.cz
Zpět nahoru